Apel na ratunek Grazyna zmarla

Apel nieaktualny!

Zgłaszający Apel:


 • Krystyna Rosa

  Mail: <maja1977@op.pl>
  Pokrewieństwo z osobą poszkodowaną: jestem znajomą

Dane osoby potrzebującej:


 • Grażyna Kraskowska

  Grupa Krwi: B Rh –
  Nazwa i adres szpitala: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1
  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego,
  71-252 Szczecin, ul.Unii Lubelskiej
  Oddział: Klinika Hematologii

Opis potrzebującego:

 • Słowa syna: „Mój „prywatny” apel:
  Już kilka razy chciałem podejść do tego tematu, napisać to co mi leży głęboko na sercu, ale zawsze się powstrzymywałem bo bałem się reakcji moich znajomych. Komentarzy typu “po co on wyciąga tutaj na forum swoje sprawy rodzinne” itp. Ale dłużej już nie mogę się tak blokować, nie mogę już się zastanawiać co sobie ktoś o mnie pomyśli, bo jest coś ważniejszego. Od 2013 roku moja Mama choruje na ostrą białaczkę szpikową. Chemioterapia, szpital właściwie stał się dla Niej drugim “domem”. Dzwonimy do siebie praktycznie codziennie i bardzo często słyszę “dostałam dzisiaj krew”, “dostałam dzisiaj porcję płytek krwi”. Teraz już pewno się domyślacie czemu właśnie od 2013 oddaję regularnie krew. Wprawdzie razem z Mamą nie posiadamy tej samej grupy, ale postanowiłem, że muszę zacząć to robić, bo tak “niewiele” potrafi zrobić tak wiele dla drugiej osoby. Proszę Was, jeśli tylko możecie oddawać krew, jej składniki (płytki, osocze) to róbcie to!!! W szpitalach przebywa tak wiele osób, które mogą liczyć tylko i wyłącznie na Was – krwi nie da się wyprodukować jak lekarstwo w laboratorium. I proszę – nie oceniajcie mnie, nie krytykujcie. Pomagajcie ! Tylko o tyle Was proszę.”

Pamiętaj także:

 • Zgłoszenia o potrzebie krwi często dotyczą danych grup krwi, jakich dana placówka medyczna potrzebuje. Jednak chcąc pomóc, nie musisz mieć grupy krwi takiej jak osoba potrzebująca, liczy się fakt donacji na daną osobę. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zamian wyśle taką, jaka jest potrzebna choremu.
 • Ważne jest, by krwiodawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia osoby chorej, by nie dochodziło do niepotrzebnych problemów związanych z transportem czy bezsensownym oddaniem na drugim końcu Polski.

Dodatkowe

 • Potrzebujesz pomocy, ktoś z Twojej rodziny jest chory lub uległ wypadkowi i potrzebuje krwi, zapoznaj się z wytycznymi :

apele o krew krwiodawstwo pomoc legionhdk


Opublikowane Apele o Krew – Mapa

 • Aby znaleźć potwierdzone, opublikowane apele prosimy o obserwowanie modułu: Apele o Krew

Polub nasz fanpage

Polub tą stronę

Zostaw komentarz

Adres email nie bedzie widoczny. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiazkowe. *