Apel na ratunek Irena boguslawskaapel o krew legionhdkZgłaszający Apel:

Marcin Bogusławski
Mail: <marcinmariaboguslawski@gmail.com>
Numer telefonu: 501 761 456
Pokrewieństwo z osobą poszkodowaną: jestem rodzinąDane osoby potrzebującej:

Irena Bogusławska
Grupa Krwi: A Rh –
Nazwa i adres szpitala: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
Oddział: Oddział Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i OnkologicznejOpis potrzebującego:

  • Mama ma 76 lat. Mieszka w Zduńskiej Woli, ale w znacznej mierze leczy się w Łodzi, gdzie ja mieszkam i pracuję. Jest w dobrej kondycji psychiczno-społecznej. Tak samo wrażliwa, troskliwa, dowcipna, oddana swoim pasjom (zwłaszcza czytaniu i słuchaniu muzyki), jak zawsze. Niestety, pogarsza się jej wzrok (jaskra, problemy z plamką żółtą). Ma za sobą także wylew do jednego z uszu, co znacznie upośledziło jej słyszenie. Na co dzień opiekuje się Tatą, który ze względu na cukrzycę bardzo źle widzi. Jesienią minionego roku dowiedzieliśmy się, że wykryto u niej tętniaki. Ze względu na budowę naczyń musi mieć operację otwartą, co w jej wieku obciążone jest dodatkowym ryzykiem. Operacja planowana jest na 22 lutego 2017 r. w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi.

  • Mama ma grupę krwi A Rh-, co może utrudnić znalezienie dla niej krwi potrzebnej w czasie operacji. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie mojej Mamy. Krew, bez względu na grupę (w stacjach krwiodawstwa obowiązuje zamienność grup), oddać można w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, Franciszkańska 17/25, podając imię i nazwisko mamy, a także miejsce i termin operacji.


Pamiętaj także:

  • Zgłoszenia o potrzebie krwi często dotyczą danych grup krwi, jakich dana placówka medyczna potrzebuje. Jednak chcąc pomóc, nie musisz mieć grupy krwi takiej jak osoba potrzebująca, liczy się fakt donacji na daną osobę. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zamian wyśle taką, jaka jest potrzebna choremu.
  • Ważne jest, by krwiodawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia osoby chorej, by nie dochodziło do niepotrzebnych problemów związanych z transportem czy bezsensownym oddaniem na drugim końcu Polski.

Dodatkowe

  • Potrzebujesz pomocy, ktoś z Twojej rodziny jest chory lub uległ wypadkowi i potrzebuje krwi, zapoznaj się z wytycznymi :

apele o krew krwiodawstwo pomoc legionhdk


Opublikowane Apele o Krew – Mapa

  • Aby znaleźć potwierdzone, opublikowane apele prosimy o obserwowanie modułu: Apele o Krew

Polub nasz fanpage

Polub tą stronę