apel-na-ratunek-karolinaapel-o-krew-legionhdk


Zgłaszający Apel:

Paweł Stawicki
Mail: <pstawicki@op.pl>
Numer telefonu: 510667870
Pokrewieństwo z osobą poszkodowaną: jestem znajomymDane osoby potrzebującej:

Karolina Gwizdała
Grupa Krwi: B Rh +
Nazwa i adres szpitala: Szpital Jana Biziela w Bydgoszczy
Oddział: Oddział hematologiOpis potrzebującego:

  • Niestety, mamy smutne wiadomości o Karolinie Gwizdale, 18-latce z Parlina, która 6 stycznia przeszła przeszczep szpiku kostnego.

  • Latem zaobserwowała ona zmiany na skórze. Zaczęły się badania zmienionych chorobą wycinków. – Bardzo dużo czasu zajęło zdiagnozowanie, Karolina miała robioną biopsję, dwukrotnie pobierane wycinki skórne do badań histopatologicznych, w kolejnym etapie dziesięciodniowy cykl radioterapii i miejscowe naświetlanie.
    To dlatego, że stwierdzono u niej tzw. wznowę pozaszpikową podskórną. – Od 26 października Karolina jest w szpitalu Jana Biziela w Bydgoszczy i w sobotę zaczęła przyjmować chemię.


Pamiętaj także:

  • Zgłoszenia o potrzebie krwi często dotyczą danych grup krwi, jakich dana placówka medyczna potrzebuje. Jednak chcąc pomóc, nie musisz mieć grupy krwi takiej jak osoba potrzebująca, liczy się fakt donacji na daną osobę. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zamian wyśle taką, jaka jest potrzebna choremu.
  • Ważne jest, by krwiodawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia osoby chorej, by nie dochodziło do niepotrzebnych problemów związanych z transportem czy bezsensownym oddaniem na drugim końcu Polski.


Dodatkowe

  • Potrzebujesz pomocy, ktoś z Twojej rodziny jest chory lub uległ wypadkowi i potrzebuje krwi, zapoznaj się z wytycznymi :

apele o krew krwiodawstwo pomoc legionhdkOpublikowane Apele o Krew – Mapa

  • Aby znaleźć potwierdzone, opublikowane apele prosimy o obserwowanie modułu: Apele o Krew


Polub nasz fanpage

Polub tą stronę