5Apel na ratunek Maciej apel o krew legionhdk

Zgłaszający Apel:


 • Angelika Łuczak

  Mail: <angelika24luczak@gmail.com>
  Numer telefonu: 784136115
  Pokrewieństwo z osobą poszkodowaną: jestem znajomą

Dane osoby potrzebującej:


 • Maciej Świtała

  Grupa Krwi: B Rh +
  Nazwa i adres szpitala: Regionalny Szpital w Kołobrzegu, ul. Łopuskiego 31
  Oddział: Odział chorób wewnętrznych

Opis potrzebującego:

 • Kołobrzeżanin Maciej Świtała od roku choruje na nowotwór rozsiany, przez cały czas jest poddawany chemioterapii, która bardzo osłabia organizm powodując szybką utratę krwi. Potrzebne są częste transfuzje, ma krew o grupie BRH +.
 • Życie 39-letniego Macieja Świtały zmieniło się diametralnie w 2014 roku, kiedy dowiedział się, że  zachorował na nowotwór. Jego życie było poukładane, ma  pracę w restauracji Hotelu Lambert Medical Spa w Ustroniu Morskim, ma 6-letniego synka. Od czasu kiedy po raz pierwszy usłyszał diagnozę, spędził wiele dni w szpitalach w Warszawie, Szczecinie oraz w Kołobrzegu. Ze względu na to, że zalecona mu chemioterapia niekorzystnie  wpływa na składniki krwi,  konieczne są częste transfuzje. Ponieważ grupa krwi, jaka ma Maciek jest niezbyt często spotykana,  aby mu pomóc jego przyjaciele oraz koledzy z branży hotelarskiej i gastronomicznej, postanowili zorganizować akcję. Do oddawania krwi zachęcili już wielu, sukcesywnie dołączają do nich kolejni znajomi, przyjaciele oraz ich rodziny którzy oddawali krew w Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kołobrzegu .
 • Dlatego apelujemy: cały czas  potrzebna jest krew grupy BRH+ .
 • Osoby, które chciałby pomóc naszemu przyjacielowi, mogą zaznaczyć, że oddają krew ze wskazaniem dla Macieja Świtały.

Pamiętaj także:

 • Zgłoszenia o potrzebie krwi często dotyczą danych grup krwi, jakich dana placówka medyczna potrzebuje. Jednak chcąc pomóc, nie musisz mieć grupy krwi takiej jak osoba potrzebująca, liczy się fakt donacji na daną osobę. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zamian wyśle taką, jaka jest potrzebna choremu.
 • Ważne jest, by krwiodawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia osoby chorej, by nie dochodziło do niepotrzebnych problemów związanych z transportem czy bezsensownym oddaniem na drugim końcu Polski.

Dodatkowe

 • Potrzebujesz pomocy, ktoś z Twojej rodziny jest chory lub uległ wypadkowi i potrzebuje krwi, zapoznaj się z wytycznymi :

apele o krew krwiodawstwo pomoc legionhdk


Opublikowane Apele o Krew – Mapa

 • Aby znaleźć potwierdzone, opublikowane apele prosimy o obserwowanie modułu: Apele o Krew


Polub nasz fanpage

Polub tą stronę

Zostaw komentarz

Adres email nie bedzie widoczny. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiazkowe. *