Apel Maria apel o krew legionhdk

Zgłaszający Apel:

 • Roksana Skurczyńska
  Mail: <adr71@tlen.pl>
  Numer telefonu: 662 293 513
  Pokrewieństwo z osobą poszkodowaną: jestem rodziną

Dane osoby potrzebującej:


 • Maria Suliborska
  Grupa Krwi: 0 Rh –
  Nazwa i adres szpitala: Szpital w Mińsku Mazowieckim, ul.Szpitalna 37 05-300 Mińsk Mazowiecki
  Oddział: Oddział Wewnętrzny

Opis potrzebującego:

 • Witam. Zwracam się z prośbą o krew do ludzi, którzy znają wagę tych słów. Od marca tego roku moja 55 – letnia ciocia wymaga przetoczeń krwi 0 Rh minus. Dzięki ludziom dobrej woli żyje. Dziękuję. Aktualnie jest w szpitalu na kolejnej, 14 – nastej transfuzji krwi. Rozpoznanie zespołu mielodysplastycznego wskazuje, że do czasu prawdopodobnego przeszczepu będzie potrzebować przetoczeń krwi. Potrzebujemy krwi 0 Rh minus i z tą prośbą zwracam się, jako najbliższa rodzina i lekarz, do tych wszystkich dawców, którym odruch serca pozwoli dla niej uczynić dar. Jeśli wśród ludzi, do których piszę, są takie osoby – proszę o oddanie krwi na nazwisko Maria Suliborska w Punkcie Krwiodawstwa w Warszawie na Saskiej – z tego punktu otrzymuje krew Szpital w Mińsku Mazowieckim, w którym leży ciocia. W tym miejscu i w tej chwili chcę też podziękować Wam, którzy już niejednokrotnie uczyniliście ten dar, tak że, z Waszym udziałem życie płynie dalej. Dziękuję. Roksana Skurczyńska

Pamiętaj także:

 • Zgłoszenia o potrzebie krwi często dotyczą danych grup krwi, jakich dana placówka medyczna potrzebuje. Jednak chcąc pomóc, nie musisz mieć grupy krwi takiej jak osoba potrzebująca, liczy się fakt donacji na daną osobę. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zamian wyśle taką, jaka jest potrzebna choremu.
 • Ważne jest, by krwiodawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia osoby chorej, by nie dochodziło do niepotrzebnych problemów związanych z transportem czy bezsensownym oddaniem na drugim końcu Polski.

Dodatkowe

 • Potrzebujesz pomocy, ktoś z Twojej rodziny jest chory lub uległ wypadkowi i potrzebuje krwi, zapoznaj się z wytycznymi :

apele o krew krwiodawstwo pomoc legionhdk


Opublikowane Apele o Krew – Mapa

 • Aby znaleźć potwierdzone, opublikowane apele prosimy o obserwowanie modułu: Apele o Krew

Polub nasz fanpage

Polub tą stronę