dzialacze-pck-wolontariusze-legionhdk-krwiodawstwo-oddaj-krew-2017


Działacz / wolontariusz /

 • Kto to jest działacz czy wolontariusz chyba każdy z nas wie – osoba oddająca się jakiejś inicjatywie czynnie wspierająca działania prospołeczne … czy warto nim zostać?
 • Z perspektywy kilku lat działalności naszego Klubu zdecydowanie i głośno mówimy – TAK! Mimo, iż każdy z nas ma swoje prywatne życie, pracę zawodową to uwielbiamy działać, głównie dlatego że czujemy się potrzebni ale i tworzymy świetną ekipę przyjaciół i kolegów, którzy mogą na sobie polegać. Większość członków zarządu i najaktywniejszych działaczy naszego klubu przed jego założeniem w ogóle się nie znała. Połączyła nas idea honorowego krwiodawstwa w postaci świetnie działającego klubu, który z roku na rok oferuje coraz więcej możliwości krwiodawcom. 
 • Obecnie nasza struktura jest najbardziej rozbudowaną w Polsce ponieważ tylko my posiadamy oddziały w różnych częściach Mazowsza, ale i oddział Internetowy, którym kieruje kolega mieszkający na Śląsku – to pokazuje, iż problemem nie jest miejsce zamieszkania, a głównym motywem chęć zrobienia czegoś dla innych … wspólnie!

Co możemy Wam zaproponować?

 • Nie namawiamy Was od razu byście wskoczyli na głęboką wodę w działalności a zaczęli przygodę pomału, stopniowo by najpierw nas poznać i zrozumieć a następnie być może … rozwinąć skrzydła w waszej okolicy. Dodamy także, iż proponujemy działać z innymi Klubami HDK PCK, być może w pobliży waszego zamieszkania, pracy czy nauki działa już jakiś i warto by było go poznać!
 • Wolontariusze
  Ci, którzy z nami działają na ogół pomagają nam przy Akcjach Krwiodawstwa rozwijając z rana sprzęt czy już podczas jej trwania w uzupełnianiu dokumentacji, wsparciu technicznym czy rozmowach z krwiodawcami, ogólnie mówiąc proste i nieskomplikowane czynności w świetnej atmosferze.
 • Działalność z domu
  Nie musicie bywać na naszych akcjach by nam pomagać, wystarczy znaleźć jakiś pomysł który bezpośrednio wiąże się z krwiodawstwem. Być może jesteście specjalistami w jakiejś dziedzinie, to świetnie bo zawsze przyda się pomoc kogoś, kto jest biegły w jakimś temacie. Przykładową pomocą, która by nam się na pewno przydała to graficy komputerowi, programiści i osoby wspierające działalność w internecie. Jest oczywiście więcej możliwości, jak na przykład współpraca z Waszą formą. Zobaczcie jak przykładowo wspiera nas Poradnia Psychologiczna „W stronę zmiany”, która łączy bezpośrednio swoją działalność i wielką wiedzę z naszą działalnością przekazując nam opracowane posty o zdrowiu psychicznym: Co daje nam pomaganie?! – kliknij by przeczytać.
  Tematów na naszej stronie a dokładnie w zakładce: ZDROWIE jest wiele i tylko czekają, aż ktoś je poprowadzi 😉
 • Koordynatorzy
  Są to główni przedstawiciele naszego klubu, członkowie Zarządu, którzy organizują akcje w swoich okolicach tj. miejscu zamieszkania, pracy czy nauki. Jak już wiecie nasze oddziały są cywilne przy urzędach, miejscowościach czy szkołach ale także i mundurowe przy jednostkach wojskowych, straży granicznej, straży pożarnej czy niebawem policji. Ich praca wymaga organizacji i umiejętności zrzeszania wokół siebie ludzi chętnych do działania, którzy pomogą jak tylko zajdzie taka potrzeba.Oczywiście do postania oddziału trzeba zrobić wiele elementów o których tutaj nie będziemy pisać natomiast zalążkiem mogłoby być rozpoczęcie organizowania akcji cyklicznej w miejscu, gdzie byście chcieli rozpowszechniać ideę.

nowy-krew-legion-mapa-polski-oddzialy-klubu-legion-krwiodawstwo-oddaj-krew-legionhdk


Czy mogę pomagać nie dołączając do klubu?

 • Oczywiście że tak, nie zamykamy się przed żadną pomocą czy osobą nawet, jak nie chce się do końca z nami utożsamiać i wolą pozostać anonimowi lub też pozostać przy swoim klubie. Przykładem są poniższe możliwości:
 • Osoby wspierające
  Wspierający naszą działalność nie zawsze są naszymi klubowiczami, często należą do innych klubów czy też nawet są ich Prezesami czy członkami Zarządów. Pamiętając o dobru, jakie powinno płynąć z pracy na rzecz krwiodawców łączą nas wspólne inicjatywy, programy czy nawet połączone akcje. Są wśród nich także urzędnicy, którzy od samego początku powstania naszego klubu wspierają nas merytorycznie czy choćby zachęcając środowisko wokół siebie do uczestnictwa w naszych zbiórkach krwi za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
 • Ambasadorzy Programu Razem dla Dawców
  Zachęcamy Was bardzo serdecznie to zostania Ambasadorem Ogólnopolskiego Programu Zniżek dla Krwiodawców RAZEM DLA DAWCÓW wspierając najnowocześniejszy tego typu program w Europie a może i na świecie, który ma zadanie wspierać ideę nakłaniając do oddawania krwi i zarazem dać promocję i przyciągnąć potencjalnych klientów do firm i przedsiębiorstw ofiarowujących zniżki właśnie dla nas – Honorowych Dawców Krwi.  Więcej dowiecie się na stronie Programu – kliknijcie w grafikę poniżej!

kliknij-rdd-nowe-mozliwosci-razem-dla-dawcow-olawa-oddaj-krew-legionhdk


Czy poza pomocą możecie coś jeszcze zrobić?

 • O nic więcej Was prosić nie możemy! Pamiętajcie, cokolwiek człowiek robi dla innych z serca – wraca ze zdwojoną siłą dobroci! Działalność daje wiele więcej niż możecie się spodziewać, łączy ludzi i sprawia, że nawiązują się nowe przyjaźnie czy otwierają nowe możliwości.
 • Klub Legion nigdy nie pozostawał, nie pozostaje i nie będzie pozostawał dłużny wobec tych, którzy nas wspierają! Wspominamy, dziękujemy i wyróżniamy wszelką pomoc i działalność tak z nami jak i koło nas. Przykładem są opisy po akcjach krwiodawstwa na których pojawiają się urzędy, media, firmy, organizacje pozarządowe czy ktokolwiek chcący pomóc.

Odznaczenie „Serce Legionu”

 • Stworzyliśmy jedno z największych odznaczeń jak nie największe nadawane przez pojedynczy Klub Krwiodawstwa w Polsce. Wzięło się to właśnie z potrzeby wyróżniania takich ludzi jak działacz i wolontariusz, którzy często poświęcają swój cenny prywatny czas na poczet pomocy dla społeczeństwa. Często nie zauważany, nie doceniany a wykonujący wielką pracę ku polepszeniu życia innym. Nasze odznaczenie oczywiście zakłada także dziękowanie wszystkim, dosłownie wszystkim, którzy działają razem z nami. Więcej informacji znajdziecie w zakładce odznaczenia.

serce legionu legionhdk krysztalowe serce odznaczenie krwiodawcow krwiodawstwo oddaj krek pck start 33

 

nowe-mozliwosci-razem-dla-dawcow-olawa-oddaj-krew-legionhdk

 • Aby dołączyć do klubu wypełnij i wyślij formularz danych ogólnych z profilu krwiodawcy / FORMULARZE – kliknij
 • W ramach składki członkowskiej otrzymaj wybrane przez siebie upominki / UPOMINKI – kliknij


Polub nasz fanpage

Polub tą stronę