Zarząd Klubu

Home / Klub Legion / Zarząd KlubuPrezes Klubu

Robert Kowalewski

Pomysłodawca i założyciel naszego Klubu


 

 • Wieloletni działacz klubu Honorowych Dawców Krwi przy CSŁiI w Zegrzu. Przygodę z krwiodawstwem rozpoczął w 1999r., mając 17 lat za zgodą i przy boku ojca pierwszy raz oddał krew. Do dnia dzisiejszego na jego koncie znajduje się już ponad 30 l. tego cennego daru. W czasie swojej działalności zajmował się głównie grafiką na potrzeby klubu i pomagał w organizowaniu akcji krwiodawstwa.
 • Żołnierz zawodowy w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz były instruktor nauki jazdy. W obu przypadkach miał do czynienia ze szkoleniem młodych ludzi, których stara się zachęcić do oddawania krwi. To właśnie oni stali się inspiracją do stworzenia nowatorskiego klubu, którego działalność opiera się na szybkiej i bezpiecznej informacji internetowej oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań.
 • Największe pasje to ukochane dziewczyny: żonka Kasiulka i dwie najwspanialsze córeczki Nadusia i Karolinka. Interesuje się także sztukami walki, nurkowaniem, sportem, gotowaniem i grafiką komputerową.
       
  Motto: „Wszystko jest możliwe!” oraz „Co mnie nie zabije to mnie wzmocni”.


 

Wiceprezes Klubu

Jacek Jażdżyk

Współzałożyciel naszego Klubu

 

    
 
 • Krew zaczął oddawać w 1997 roku i jest aktywnym krwiodawcą do dnia dzisiejszego. Chętnie przyłączył się do przedsięwzięć założycielskich klubu Legion i jego dalszej działalności, aby propagować szlachetną ideę oddawania krwi potrzebującym.
 • Prywatnie pracuje jako żołnierz w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Zbrojnych w Warszawie.
 • Ma żonę Urszulę i dwoje dzieci w wieku szkolnym – Kacperka i Zuzię.
 • Główne zainteresowania to sport, dobra muzyka, wędkarstwo.
Członek Zarządu Klubu

Skarbnik

Mariusz Książek

Współzałożyciel naszego Klubu

 

 

 • „Krew zacząłem oddawać w 2000r w CSŁiI Zegrze za namową Pana Prezesa – Tadeusza Kowalewskiego. Mój ojciec również honorowo oddawał krew. Zacząłem czynnie działać w tamtejszym klubie HDK. Za czynną działalność w klubie otrzymałem medal, co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do działania i dalszej pracy. Tak zaczęła się moja wielka przygoda z oddawaniem krwi, która trwa do dnia dzisiejszego.
 • Służbowo zostałem wyznaczony na stanowisko w m. Szczecin, gdzie również oddawałem krew. Za moja namową kilku moich kolegów rozpoczęło oddawanie krwi. Obecnie pracuje w CWT SZ Warszawa jako żołnierz zawodowy. Oddałem 12 litrów pełnej krwi z czego jestem bardzo dumny. W chwili obecnej biorę czynny udział w tworzeniu naszego Klubu HDK Legion i w dalszym ciągu namawiam kolegów i koleżanki do przyłączenia się do nas i oddawania honorowo krwi
 • Co lubię robić ? Mam totalnego bzika na punkcie nurkowania :) Wszyscy znajomi dobrze o tym wiedzą. Poza tym siatka, koszykówka, rolki, łyżwy, majsterkowanie no i podróże. Mam przecudnego synka Kubusia z którym uwielbiam spędzać czas.

 

oddzial Nowy Dwr Mazowiecki OSP legionhdk Sekretarz Klubu

Koordynator Oddziału „Ostrołęcki Legion”

Paweł Stawicki

 

 • Krew zacząłem oddawać od 2011 roku.
 • Zarażony chęcią niesienia pomocy innym jestem aktywnym krwiodawcą do dnia dzisiejszego.
 • Z czasem dodatkowo narosła we mnie chęć propagowania szlachetnej idei, jaką jest oddawanie honorowe krwiodawstwo. Poszukując w internecie niezależnie działającego klubu, do którego mógłbym dołączyć, niestety na terenie Ostrołęki nie znalazłem.
 • Natrafiłem natomiast na prężnie działający Klub Legion, gdzie w 2015 roku zostałem jego członkiem.
 • Na co dzień pracuję jako konserwator urządzeń w Galerii Bursztynowa w Ostrołęce.
 • Mam żonę Kasię i dwoje dzieci. Wolne chwile lubię spędzać z rodziną.

 

 

Członek Zarządu Klubu

Koordynator Regionu Legionowo

Przemysław Cichocki
 • Od urodzenia mieszkam w Legionowie. Jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Ukończyłem również studia podyplomowe w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie Gospodarką Społeczną oraz studia podyplomowe Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego pn. Akademia Rozwoju Regionalnego. Dodatkowo ukończyłem wiele kursów i szkoleń.
 • Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, w gabinecie Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz odbywając staż w Europarlamencie w Brukseli.Od czerwca 2014 roku pracuję w gabinecie Wicepremiera i Ministra Gospodarki.
 • Od 2010 roku aktywnie pracuję społecznie w lokalnym stowarzyszeniu. Organizowałem różne projekty, m.in. „Legionowo – bezpieczne miasto”; sprzątanie świata; współorganizowałem bezpłatne szkolenia dla Seniorów z powiatu legionowskiego z zakresu obsługi komputera i internetu oraz „III i IVPiknik Rodzinny w Legionowie”. Obecnie jestem Przedstawicielem Stowarzyszenia Razem Dla Legionowa. Do klubu HDK PCK Legion należę od początków jego istnienia, aktywnie uczestnicząc w jego działalności oraz promocji honorowego krwiodawstwa.
 • Interesuję się ekonomią społeczną, motoryzacją. Lubię sport, w szczególności piłkę nożną, a także dobre komedie.


 

Członek Zarządu Klubu

Koordynator Regionu Serock

Artur Masłowski

Współzałożyciel naszego Klubu

 

 

 • „Moja przygoda z krwiodawstwem trwa od 1994r. kiedy to rozpocząłem zawodową służbą wojskową w Centrum Szkolenia Łączności w Legnicy. Właśnie tam po raz pierwszy oddałem krew dla człowieka, który uległ wypadkowi samochodowemu. Myśl, że mogę pomagać innym w taki właśnie sposób sprawiła, że do tej pory oddaję krew i jestem z tego bardzo dumny. Obecnie pracuję w CWTSZ w Warszawie jako żołnierz zawodowy i staram się namawiać wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi.
 • Co robię prywatnie? Moim największym hobby jest wędkarstwo do tego stopnia, że kiedy zamykam oczy to widzę spławik. Interesuje mnie również piłka nożna i ogólnie sport. Jedzenie? Kuchnia chińska jest ok. ale schabowego z kapustą nic nie przebije ;)
 • Mam wspaniałą żonę Agnieszkę która jest pielęgniarką oraz dwoje dzieci Aleksandrę i Piotra.”
lukaszCzłonek Zarządu Klubu

Koordynator Regionu Białobrzegi

Łukasz Kulik

Współzałożyciel naszego Klubu

 

 • Łukasz tak jak kolega Robert i Mariusz (z racji wspólnej służby w CSŁiI Zegrze) pierwszy raz oddał krew w 2000r. W ostatnim czasie planował zorganizowanie akcji krwiodawstwa na terenie swojej jednostki wojskowej. Niestety wyjazd służbowy uniemożliwił mu plany. Tuż po powrocie odezwał się Robert, który zaproponował współpracę w klubie HDK Legion. Okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Łukasz wiązał swoją przyszłość z krwiodawstwem… o ile żona zajmie się dziećmi ;) .
 • Ma dwie fantastyczne córki.
 • Jak twierdzi: „W życiu należy pomagać innym, bo być może sami będziemy jej kiedyś potrzebować”. A co lubi robić? Jest pełen wiary i nadziei, że uda mu się w końcu przebiec IronMena.
 • Łukaszowi pomaga kolega Łukasz Łączyński, były żołnierz zgadnijcie jakiej jednostki … CSŁiI w Zegrzu 😀
Członek Zarządu Klubu

Koordynator Regionu Olszewnica

Wojciech Popiela

 

 

 

 • Pochodzę z terenu Beskidu Sądeckiego. Za namową kolegów motocyklistów w marcu 2004 roku po raz pierwszy oddałem krew „na zapas” gdyby nie daj Bóg zdarzył się wypadek, tak to się zaczęło.
  Krwiodawstwo spodobało mi się i starałem się od tamtego czasu regularnie oddawać krew nie myśląc nigdy o profitach jedynie o tym że tyle jestem wart ile mogę z siebie dać innym. Oddałem już prawię 18 litrów krwi i cieszy mnie myśl że pomogłem wielu osobom dając im to co najcenniejsze. Wiele osób zaraziłem najcudowniejszą zajawką świata czyli krwiodawstwem .
 • Jestem Żołnierzem a więc specyfika tej pracy polega na częstej zmianie miejsca zamieszkania. W 2009 roku osiadłem w Legionowie gdzie założyłem rodzinę. Posiadam w życiu wiele pasji, między innymi motocykle, wędkarstwo, narciarstwo, majsterkowanie, poszukiwania skarbów II wojny, kąpiele w przeręblu, łowiectwo.
 • Obecnie związałem się z Klubem HDK PCK LEGION ponieważ zarówno im jak i mnie, w głowie na wielkim bilbordzie wyświetlają się słowa Dobrosława Szcześnika brzmiące:

„… Oddaję dziś Ci cząstkę siebie,
Czerwoną krew z moich żył,
Wiem, znalazłeś się w potrzebie,
Tak bardzo chcę byś żył …” 

gochaCzłonek Zarządu Klubu

Koordynator Apeli o Krew

Małgorzata Kozeł

 


 • Mam na imię Małgorzata, od urodzenia mieszkam w Legionowie. Jestem żoną wspaniałego faceta i mamą trójki cudownych dzieciaków – Magdalena 18 l, Oliwia 12 l i Szymon 7 l. Obecnie zajmuję się domem i pomagam mężowi prowadzić  firmę.
 • W wolnym czasie wyrabiam własnoręcznie biżuterię. Do Klubu Legion trafiłam z chęcią niesienia pomocy innym. Sama z przyczyn zdrowotnych nie jestem dawcą krwi, ale całą duszą i sercem pragnę wspierać wszystkich którzy oddają część swojego życia w małym woreczku tym, którzy tego potrzebują …

 

jacekCzłonek Zarządu Klubu

Koordynator Razem dla Dawców

Jacek Suszek

 


 • Pochodzę z województwa lubelskiego, jednak obecnie na stale mieszkam w Legionowie koło Warszawy. Pierwszy raz oddałem honorowo krew w 1999 roku. Od tamtej chwili staram się oddawać krew systematycznie. Móc uratować lub pomóc komuś, cieszy człowieka najbardziej. Dziś na koncie mam oddane ponad 24 litry, jednak to nie wyścig, a chęć pomagania innym.
 • Przygodę z Klubem Legion zacząłem w 2014 roku jako wolontariusz. Dzięki miłej atmosferze Klubu, ich członków – współpraca okazała się idealna, bezkompromisowa. Dołączyłem do nowoczesnego, rozwijającego się Klubu – cieszącego się szerokim uznaniem krwiodawców i nie tylko. Z racji wykonywania mojej głównej pracy zadania w Klubie realizuję w miarę swoich możliwości oraz hobbistycznie. Na co dzień pracuję jako żołnierz zawodowy w Oddziale Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego w Warszawie. Jestem żonaty – Edyta (też już krwiodawca) oraz mam dwóch synów – Wojtka i Jakuba. W wolnych chwilach lubię wędkować oraz biegać.                                                                                                             
 • Serdecznie zachęcam każdego do oddawania krwi – to nie boli:)


 

oddzial Nowy Dwr Mazowiecki OSP legionhdkCzłonek Zarządu Klubu

Koordynator Regionu

Nowy Dwór Mazowiecki

Daniel Jeszke

 • Rodowity nowodworzanin od 1979r. Szczęśliwy mąż i ojciec – żona Monika, dwie córki Natalia i Wiktoria.
 • Przygodę z krwiodawstwem rozpoczął w 2000r., do chwili obecnej ma już oddane ponad 13 litrów.
 • Z zawodu mechanik lecz 21 lat dzielnie służy w Ochotniczej Straży Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Lubi aktywnie spędzać czas z rodziną, najbardziej kochają wspólne wyprawy offroadowe.

 •  

DarekCzłonek Zarządu Klubu

Koordynator Oddziału

Wesoła

Dariusz Mędrek

 • Moja przygoda z krwiodawstwem rozpoczęła się w 1990 roku podczas rejestracji w komisji poborowej. Spodobało się i podoba do dziś. Następne lata to krwiodawstwo podczas studiów w szkole oficerskiej związane ze stacją krwiodawstwa przy Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły i rozpoczęciu pracy zawodowej na stałe związałem się ze stacją krwiodawstwa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów i organizowaniem poboru krwi w mojej jednostce. Po latach pracy udało się 1WBPanc. zająć 3 miejsce w ilości oddanej krwi za co wyróżniono nas pucharem i medalem pamiątkowym. Po przeniesieniu służbowym do 15GBZ w Giżycku kontynuowałem organizowanie poboru krwi współpracując ze stacją krwiodawstwa przy Wojskowym Szpitalu w Ełku. Pomaganie w ten sposób osobom potrzebującym sprawia mi przyjemność i zadowolenie. Obecnie pracuję w 1WBPanc. w Warszawie jako żołnierz zawodowy i staram się namawiać wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi oraz sam oddając krew dając innym przykład.
  Prywatnie lubię biegać i jeździć rowerem. Podróże i historia II WŚ to moja pasja. Mam wspaniałą żonę oraz dwóch wspaniałych synów.

 

Członek Zarządu Klubu

Koordynator „Klubu Internetowego”

Jarek Schnober

 

 

    
 • Mam na imię Jarek. Pochodzę z Górnego Śląska. Z krwiodawstwem jestem związany od 1994 roku kiedy to po raz pierwszy oddałem krew. Nadal jestem czynnym krwiodawcą, na koncie mam oddane ponad 45 litrów KP.
 • Zawodowo związany jestem od ponad 13 lat z poligrafią. Wcześniej z branżą turystyczną -pracowałem jako pilot wycieczek zagranicznych. 
 • Prywatnie: mąż, ojciec dwójki wspaniałych chłopaków. Kocham czytać książki, chodzić po górach i jeździć na motorze. Trenuję sztuki walki.
 • Do „Legionu” trafiłem po spotkaniu z Robertem w Warszawie. Szukałem Klubu, w którym coś się dzieje, który coś robi i wciąż się rozwija. „Legion” jest takim właśnie Klubem, a ludzie go tworzący najlepszą ekipą jaką dane było mi spotkać w moim krwiodawczym życiu. 

Polub nasz fanpage

Polub tą stronę

Zostaw komentarz

Adres email nie bedzie widoczny. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiazkowe. *