LEGIONkrwiodawstwo zarzad klubu wolontariusze legionhdk – JEDNOCZĄC SIĘ, WSPÓLNIE ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!  

W chwili obecnej trwają prace nad  uruchomieniem Klubu przy Fundacji Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa Legion, przez co wiele informacji i danych jest nie aktualnych lub może ulec zmianie.

Do 31 grudnia 2017 roku strona ta była poświęcona Klubowi HDK przy Polskim Czerwonym Krzyżu, z dniem 01.01.2018 roku strona ta całkowicie przechodzi wraz z rozpoczęciem funkcjonowania nowego Klubu HDK Legion przy Fundacji.„Spotkać się z ludźmi, którzy czynili większy postęp na drogach doskonałości!”

Św. Ojciec Pio    

 • Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, o różnorodnych wizjach i poglądach, dzieli nas wiele, ale łączy jedna wspólna idea:
  propagowanie Honorowego Krwiodawstwa
 • Naszym celem jest rozwój i krzewienie idei krwiodawstwa, zapewnienie i polepszenie warunków jakie są na Akcjach Krwiodawstwa i w życiu codziennym dawców.
 • Najważniejszym elementem naszej działalności miałoby być uruchomienie systemu zniżek w projekcie „Razem dla Dawców” na terenie całej Polski oferowanych przez przedsiębiorców, urzędy, instytucje oraz ośrodki pragnące nam pomóc. Korzystać z nich będą mogli krwiodawcy, wolontariusze oraz wszyscy wspierający naszą działalność.
 • Starania Naszego Klubu nie mają na celu zakłócenia pracy innych klubów, które rozpoczęły swoją działalność przed nami. Chcielibyśmy z nimi współpracować i wspólnie działając powiększać nasze klubowe grona o nowych członków. Jeżeli jesteście sympatykami jakichkolwiek jednostek, urzędów, czy też klubów, które już działają, prosimy o kontakt a pomożemy Wam dołączyć w ich szeregi lub zaproponujemy naszą ofertę.
 • Rozpoczęliśmy naszą działalność w Legionowie, gdzie zainteresowaliśmy ludzi chętnych nas wesprzeć w początkowej fazie działalności. Nie zamykamy jednak drzwi przed dawcami z innych miejscowości czy powiatów chcących przyłączyć się do naszego klubu. Szukamy ludzi takich jak my, pełnych zapału i wiary.
 • Nazwa klubu wzięła się z oznaczenia podstawowej i największej jednostki taktycznej armii rzymskiej, ma przypominać że jednocząc się – zdziałamy więcej!
 • Klub HDK PCK LEGION jest w strukturach Oddziału Rejonowego PCK w Legionowie oraz Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

W obecnych, zabieganych czasach warto się zatrzymać i spojrzeć wokół.
Wierzymy, że są wśród Was chętni do niesienia pomocy.

„Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś.”

Stanisław Lem          

    

Wsparcie naszego Klubu

 • Nasza działalność oparta jest na współpracy z wieloma urzędami, mediami, instytucjami czy prywatnymi przedsiębiorcami. Niejednokrotnie ich pomoc jest nieoceniona, mająca kluczowe znaczenie i bezpośrednie przełożenie na to, co jesteśmy w stanie zdziałać w naszych rejonach dla krwiodawców i ich rodzin. • Partnerzy Strategiczni stanowią naszą podporę w działaniach, organizacji oraz możliwości niesienia pomocy bezpośredniej.
 • To właśnie dzięki nim mogliśmy rozpocząć naszą działalność, rozwijać się w profesjonalny sposób a ich wsparcie i zaangażowanie niejednokrotnie było inspiracją czy nawet wzorem do prowadzenia Klubu.


Trzy słowa o nich:

Conor Interactive – wspaniała firma, dzięki której mamy serwer oraz profesjonalną opiekę nad naszą stroną internetową. Tego czego sami nie jesteśmy w stanie zrobić robią dla nas z czystą przyjemnością. 

SCOFIELD Internetowa Agencja Reklamowa – gdyby nie pomoc i wsparcie w początkowej fazie działalności Klubu nasz wizerunek tak strony internetowej, działalności w terenie jak i elementów na funpage’u byłby przeciętny, nie przyciągający uwagi. Przy nich nauczyliśmy się tworzyć nasze podstawowe grafiki, mamy ich do dyspozycji w każdej ważnej dla nas chwili. Ostatnio wspólnie zaprojektowaliśmy znaczniki do systemu Legion Dawcom, które miejmy nadzieję będą rozpoznawalne w całej Polsce.

AVIOTEX Fabryka namiotów, balonów i reklamy – jak dobrze wiecie, działalność klubu to nie tylko internet, Facebook i inne środki masowego przekazu. Skupiamy się przede wszystkim na organizacji i koordynowaniu Akcji Krwiodawstwa w terenie. Firma Aviotex wyszła tym wymaganiom na przeciw. Oprócz pomocy w zabezpieczeniu namiotów, banerów, profesjonalnych band tworzy na nasze potrzeby elementy, które podkreślają naszą ideę niesienia pomocy!

FJK Małgorzata Kubicka – to nie firma, to wspaniali ludzie, którzy już niejednokrotnie pokazali, iż są otwarci na bezinteresowną pomoc i wsparcie naszego Klubu. Dzięki nim, możemy być spokojni w zabezpieczenie materiałów biurowych, druk czy nawet pomoc merytoryczną w działalności.

SURGE POLONIA Odzież Patriotyczna – sklep z patriotyczną odzieżą, który poza swoją działalnością prowadzi szeroko pojętą kampanię dotyczącą polskiej historii przybliżając ją młodemu pokoleniu Polaków. Wsparcie jakie otrzymujemy to nie tylko odzież do ofiarowania krwiodawcom na naszych akcjach ale także pomoc w krzewieniu idei honorowego krwiodawstwa. Wspólnie organizujemy konkursy, wydarzenia oraz stworzyliśmy wraz z krwiodawcami na łamach Facebooka „Dekalog Krwiodawcy” oraz Koszulkę Honorowego Dawcy Krwi”, które miejmy nadzieję trafią do szerokiego grona zainteresowanych.

TABgraf Agencja Reklamowa – nasza działalność, Klub a nawet strona rozwijają się w mgnieniu oka, stąd też potrzeba współpracy z kolejnym partnerem jakim jest TABgraf. W początkowej fazie wykazali się kreatywnością i pomocą w tworzeniu Koszulki Honorowego Dawcy Krwi. Pomysły ich przyczyniły się również to powstania kolekcji naszych gadżetów klubowych tj. kubków, wlepek i naklejek. Ich pomoc widoczna jest również na naszej stronie w zakładkach dotyczących wojskowego krwiodawstwa.

PrintNet.pl – drukarnia, firma projektów graficznych … sami nie wiemy jak jeszcze można by nazwać firmę D&D SP. z o.o., która już od ponad roku wspiera naszą działalność. Wiele druków, wsparcie graficzne czy projektowe zawdzięczamy super załodze niepowtarzalnej marki PrintNet.pl.
 • Partnerami Klubu Legion są instytucje i organizacje głównie zajmujące się tematyką krwiodawstwa. Dzięki ich pomocy i wsparciu byliśmy w stanie przygotować dla Was zbiór najistotniejszych informacji, które zostały przez nich sprawdzone merytorycznie.
 • Są także nimi ludzie, stowarzyszenia czy fundacje nie związane z krwiodawstwem czy Polskim Czerwonym Krzyżem. Łączy nas bowiem nie przynależność, zainteresowania czy obszar naszego działania a inicjatywa, idea honorowego krwiodawstwa – chęć niesienia pomocy innym!
 • O urzędach słyszy się niejednokrotnie , że zamiast pomagać przeszkadzają!
 • NIE U NAS ! – nasza współpraca z nimi dowodzi, iż są miejsca i ludzie otwarci dla innych, słuchający i wspierający działaczy i wolontariuszy takich jak my!
 • Oprócz pomocy merytorycznej, wsparcia finansowego, urzędy są także przekaźnikami informacji dla obywateli poprzez ich funpage, bilbordy czy nawet miejskie plazmy i systemy sms. Na ich stronach internetowych znajdują się „banerki Legionu” prowadzące bezpośrednio na naszą stronę, co ułatwia przekaz i dotarcie do tematyki honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż oraz Kluby w nim zrzeszone jak nasz.
 • Jak wiadomo Media są najlepszym i najszybszym przekaźnikiem informacji. To właśnie dzięki ich pomocy możemy docierać do wielkiego grona odbiorców. Co miesiąc zamieszczają nasze grafiki dotyczące pojedynczych akcji krwiodawstwa oraz zbiorcze, które niejednokrotnie trafiają bezpośrednio do druku i na ich portale informacyjne. Jesteśmy otwarci na szerszą współpracę, zależy nam by rzetelne i prawdziwe informacje były dostępne dla jak najszerszego grona.
 • Nasze Akcje Krwiodawstwa wyróżniają się wśród innych w całej Polsce. Zasługą tego są Ci, którzy wspierają nas podczas poborów krwi, przekazują bezinteresownie krwiodawcom swoje produkty, vouchery a nawet czynnie uczestniczą w organizacji. Widzą tak jak my Wasz Dar Serca i pomoc jaką niesiecie swoją postawą za co na swój sposób starają się podziękować!Polub nasz fanpage

Polub tą stronę

Zostaw komentarz

Adres email nie bedzie widoczny. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiazkowe. *