Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

O Fundacji

logo fundacja zdrowia i honorowego krwiodawstwa blood donor oddaj krew legion legionhdk o

Preambuła:

   „Fundacja Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion” wychodząc naprzeciw trudnym czasom, łączy ludzi, dla których życie i zdrowie ludzkie oraz poczucie najwyższych wartości jest rzeczą bezcenną.
   Legion jednoczy i rozwija pionierskie działania wielu osób na terenie całego świata na rzecz innych i sprawia, że w ludzkich umysłach pojawia się nadzieja zdrowego i szczęśliwego życia.
   Legion wymaga zauważania i aktywnego przeciwstawiania się cierpieniu wszelkiej formy, rezygnacji z egoizmu oraz gotowości do działań i ofiary dla potrzebujących.

Nasze cele:

   Fundacja Legion to możliwości, jakimi dysponuje ówczesna rzeczywistość oraz odpowiedź na potrzeby oraz oczekiwania wielu krwiodawców na całym świecie. Nasze działania mają przede wszystkim na celu wspieranie postaw:

- "prospołecznych" jak szacunek czy nieobojętność na cierpienie drugiego człowieka;
- "prozdrowotnych" kreujących krwiodawstwo i honorowe krwiodawstwo, dawstwo szpiku oraz pierwszą pomoc;
- "patriotycznych" zwracających uwagę społeczeństwu na szczególną rolę, jaką odgrywa w ich życiu ojczyzna oraz historia narodu polskiego.

Miejsca działalności:

   Fundacja i Klub Honorowych Dawców Krwi Legion działać będą wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni do  wspierania naszych inicjatyw. Powołując Fundację rozpoczynamy działania od podstaw, mamy jednak solidne oparcie w naszych dotychczas funkcjonujących oddziałach Klubu, jak również w nowo powstałych, które zachęcone  naszymi działaniami chcą wraz z nami kreować nowoczesne krwiodawstwo.
   Mamy nadzieję, iż rozpoczęty dialog z Polonią przyniesie w niedługim czasie rezultat w postaci pierwszych oddziałów poza granicami kraju. Takimi miejscami jest Wielka Brytania, Stany Zjednoczone oraz Australia jednakże jest to dopiero początek ...

Fundator:

   Fundacja została powołana przez Roberta Kowalewskiego -  pomysłodawcę i założyciela Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion początkowo działającego w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża. Fundator to wieloletni krwiodawca i zasłużony działacz PCK. Jego marzeniem jest wskrzesić młodego ducha nowoczesności w ideę honorowego krwiodawstwa.
   Z wyboru - żołnierz zawodowy - prywatnie -  kochający mąż i szczęśliwy tata dwóch córeczek. Może poszczycić się również  niezliczoną ilością znajomych i przyjaciół, którzy wspierają go w realizacji planów.
   Więcej informacji o fundatorze na jego osobistym profilu krwiodawcy. Znajdują się tam wszelkie jego pomysły i działania jak również przebieg współpracy z wieloma wspaniałymi ludźmi chcącymi, tak jak on pokazać, iż ruch Honorowego Dawstwa Krwi jest czymś szczególnym i nadzwyczaj potrzebnym każdemu człowiekowi w codziennym życiu. 

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

52463
Klubowicze

7067

Wolontariat

664

Pozostali

44732

Najaktywniejsze kraje
Polska 52446
Wielka Brytania 12
Szwecja 2
Niemcy 1
Norwegia 1
Ukraina 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

52446
ogółem
7405
kobiety
44652
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Radosław

Donacja: Osocze: 650ml
Miejsce: OT Biała Podlaska / RCKiK Lublin

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 0


Data: 2023-02-02

2023-02-03
Beata Nowak

Donacja: Krew pełna: 450ml

2023-02-02
Łukasz Biziorek

Donacja: Krew pełna: 450ml

2023-02-02
Karolina Stępnik

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Zastępca Koordynatora

  Marcin Sztymelski

 • Koordynator Oddziału Poznań

  Benon Hańćkowiak

 • Koordynator Oddziału

  Sebastian Dereń

 • Koordynator Oddziału 2OREL

  Adam Krawczyk

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj