Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Dołącz do nas

 

Kilka słów o nas ...

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion zrzesza krwiodawców z całej Polski. Jesteśmy najszybciej rozwijającym się klubem oferującym coraz większe możliwości naszym klubowiczom. Posiadamy rozwinięte struktury dając tym samym spore możliwości współpracy i rozwoju w różnych środowiskach. Nasze działania rozwijają promocję i dobre imię honorowego krwiodawstwa jak również perspektywy, udogodnienia, godne życie i funkcjonowanie naszych podopiecznych w społeczeństwie.

Dołączając do nas jesteście w stanie wpływać na kierunki naszego działania, współtworzyć i rozwijać nowoczesne krwiodawstwo czy brać czynny udział w propagowaniu pięknej idei ratującej na co dzień wiele istnień ludzkich.

Osoby bardziej ambitne, chcące rozwijać krwiodawstwo w swoich regionach mogą zostać pionierem działań honorowego dawstwa krwi razem z nami jako Koordynatorzy Klubu. Zbierając swoich przyjaciół i znajomych możecie stworzyć Oddział Klubu, działający na wybranym terenie w oryginalny i wyjątkowy sposób, który sami możecie określić.

Każdy krwiodawca nie będący naszym klubowiczem także może korzystać z możliwości systemu oraz z wielu udogodnień, które stworzyliśmy specjalnie dla dawców, z prac czy choćby działań, wydarzeń czy konkursów na rzecz krwiodawców. To od Was samych zależy, czy chcecie nas wspierać i współtworzyć najpotężniejszy „Legion Bohaterów”!

Poniżej znajdziecie wiele możliwości, dowiecie się w jaki sposób funkcjonujemy i na jakich zasadach działamy dla społeczeństwa. Klikając w wybrany temat dokładniej zapoznacie się z danym wątkiem. W każdej chwili możecie także skontaktować się z nami w sprawach związanych z tematyka, którą Klub się zajmuje.

 

                 Członkostwo w Klubie


Członkostwo w klubie odbywa się na zasadach dobrowolności. Każdy krwiodawca czy osoba chcąca wspierać naszą ideę niezależnie od miejsca zamieszkania, zameldowania, czy wyznania może do nas w każdej chwili dołączyć. Nie zamykamy także możliwości bycia w innych klubach HDK. To od Was samych zależy gdzie i w jaki sposób chcecie wspierać naszą piękną ideę. Członkowie Klubu mogą brać czynnie udział w naszych działaniach włącznie z prawem do głosowania, wyborów władz (koordynatorów) czy też możliwością zostania do nich wybranym przez innych członków.

 

Profil krwiodawcy                


PROFIL 2 czlonkostwo krwiodawstwo klub fundacja legionhdk legionChcąc działać razem z Wami w sposób profesjonalny stworzyliśmy PROFIL KRWIODAWCY, który daje wiele możliwości tak samym dawcom jak i Klubowi. Profil jest elementem bardzo świeżym, na którym będziemy wciąż pracować stale udoskonalając jego funkcjonalność. Finalnie miałby on dawać takie możliwości jak:

 • rejestrację elektroniczną swoich donacji;
 • wykresy i statystyki donacji;
 • pobieranie i udostępnianie certyfikatów krwiodawcy;
 • rejestrację kart krwiodawcy;
 • rozwijanie osiągnięć;
 • automatycznie obliczenia oddanej krwi;
 •  wskazanie daty kolejnej donacji;
 • obliczenia odliczenia od podatku;
 • wybór przynależności do klubu;
 • zdobywanie odznaczeń klubowych.

 

 

 

 

                Składka członkowska


skladki czlonkostwo klub fundacja legion
Klubowicze zobowiązani są do opłacenia rocznej składki członkowskiej,  która umożliwia naszą działalność oraz pozwala  rozwijać nasze możliwości. Podstawowa składka wynosi jedynie 30 zł za rok - co jest minimalnym wkładem, który z jednej strony nie obciąża zbytnio naszych klubowiczów, a z drugiej pozwala na poprawne funkcjonowanie Klubu czy oddziału, do którego klubowicz się zadeklaruje.

 

 

 

Zestawy Członków Klubu                 


maly kubek upominek krwiodawstwo gadzet klub fundacja legion legionhdkLegion nie byłby sobą, gdyby tylko i wyłącznie chciał otrzymać składkę członkowską i nic w zamian za nią nie ofiarować. Wraz z naszym rozwojem zaczęliśmy współpracować z coraz to nowymi partnerami, którzy niekiedy przekazują nam gadżety bezpośrednio dla Was, a innym razem dają możliwość wytworzenia ich po promocyjnej cenie tym samym dając nam szansę na przekazanie Wam wyjątkowych przedmiotów zawierających elementy graficzne Legionu. Nasze upominki zawsze są przemyślane, kreują ideę HDK zwracając na siebie  uwagę samych dawców oraz innych osób, które je widzą. W ten sposób powiększamy grono zainteresowanych ideą - co czasami przeradza się bezpośrednio w bodziec dla pierwszorazowych krwiodawców.

 

               

 

 

 

Odznaczenia klubowe                      


odznaczenie serce legionu honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donorKlub Legion jest posiadaczem najbardziej rozwiniętego odznaczenia w aż pięciu stopniach, od pinsy - a więc delikatnej przypinki - poprzez trzy medale tj. brązowy, srebrny i złoty aż po piękne kryształowe "Serce Legionu", które urzeka swoim wyglądem i trafnością w naszej idei honorowego krwiodawstwa. Odznaczenie to jest skierowane przede wszystkim do klubowiczów, tak krwiodawców jak i wolontariuszy, którzy nie mogą oddawać krwi lecz chcą wspierać nasze działania. Odznaczenie od 2019 roku będzie nadawane automatycznie członkom klubu mającym założony Profil Krwiodawcy na naszym portalu. Wyróżniamy nim także naszych partnerów, którzy wsparciem i pomocą organizacyjną podążają z nami promując nasze działania.

 

                       Wyróżnienia klubowe


statua serce nadziei serce legionu honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

 

 

Chcąc pokazać najlepiej działających  - a więc koordynatorów i jego strategicznych partnerów, często urzędy ale i prywatnych  przedsiębiorców - przygotowaliśmy piękne i profesjonalne Statuy, które przekazujemy na ręce najlepszych na cały rok by wyznaczonych miejscach ukazywać gdzie i kto najpiękniej działał i wspierał naszym zdaniem ideę honorowego krwiodawstwa.

 

Zostań liderem                            


    Kierując się słowami Stanisława Lema:

pionier honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor  „Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu,
       a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś...”

chcemy zwrócić Waszą uwagę na fakt, iż nikt z nas tak naprawdę nie wie, co będzie robił za rok, za miesiąc a nawet nazajutrz jeżeli spotka odpowiednich ludzi, zarazi się piękną ideą, czy w końcu postanowi zrobić "COŚ" dla innych bezinteresownie. Bardzo często nasze najlepsze pomysły wynikają z chwili lub z bodźca do działania. Patrząc na nasz portal, możliwości i potężną bagaż doświadczeń przemyślcie jeden fakt - Legion funkcjonuje dopiero od 2014 roku a zdziałał tak wiele.

Pytając jak tego dokonaliśmy jest tylko jedna odpowiedź - pozwoliliśmy ludziom działać, pomogliśmy im stać się liderami w swoim środowisku.

 

 

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

67007
Klubowicze

8209

Wolontariat

665

Pozostali

58133

Najaktywniejsze kraje
Polska 66986
Wielka Brytania 13
Szwecja 2
Norwegia 1
Ukraina 1
Białoruś 1
Włochy 1
Stany Zjednoczone 1
Niemcy 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

66986
ogółem
9164
kobiety
57371
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Kamil Paluch

Donacja: Krew pełna: 450ml przed 11 maja 2024
Miejsce: OT Chełm / RCKiK Lublin

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 2250


Data: 2024-07-18

2014-08-09
Patrycja Spychała

Donacja: Krew pełna: 450ml przed 11 maja 2024

0000-00-00
Patrycja Spychała

Donacja: Krew pełna: 450ml przed 11 maja 2024

2024-07-18
Izabela Wrońska

Donacja: Krew pełna: 450ml po 11.05.2024

Zostań pionierem

Zdobywaj doświadczenie

Współpracuj z okolicznymi urzędami i mediami

Stwórz oddział Klubu

Koordynuj oddziałem Klubu Legion na swój sposób i ze swoimi ludźmi

 
Bądź prekursorem

Rozwijaj jako pierwszy krwiodawstwo w swoim mieście i okolicy

Wspieraj nas

Wykorzystaj swoje umiejętności i wspieraj nasze działania

 
Kreuj działania

Twórz z innymi organizacjami wspólne eventy, pikniki na rzecz społeczeństwa

Znajduj zniżki

Zostań ambasadorem systemu zniżek dla krwiodawców "Razem dla dawców"

 
Zobacz więcej   

Zespół legionu

 • Z-ca Koordynatora Poznań

  Bartosz Domachowski

 • Zastępca Koordynatora Oddziału

  Tadeusz Kotliński

 • Koordynator WK HDK Legion przy 10 BK PANC.

  Radosław Gruźlewski

 • Koordynator Oddziału Klubu HDK Legion przy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

  Mateusz Kołodziej

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu