Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Portal Legion to kompendium wiedzy oraz zbiór profili Honorowych Dawców Krwi chcących w sposób profesjonalny i nowoczesny prowadzić swoją ewidencję donacji oraz pokazać, jak wielką i słuszną sprawą jest nasza wspólna idea HDK.

Klubowicze Legionu

Osoby zakładające profile krwiodawcy nigdy nie będą zmuszone do jakiejkolwiek opłaty za korzystanie z Portalu - wszystkie ogólne funkcje są i będą bezpłatne. Dla tych, którzy zdecydują się jednak dołączyć do Klubu Legion postaramy się udostępniać sukcesywnie dodatkowe możliwości wynikające bezpośrednio z funkcjonowania i działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion.

Poniżej znajdziecie opis i wytyczne, jak w prawidłowy sposób dołączyć do Klubu i cieszyć się z przygotowanych dla Was możliwości portalu

 

Krok 1 - rejestracja

klub legion rejestracja honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donorBy się zarejestrować kliknij na stronie głównej ikonkę "REJESTRACJA", podaj hasło oraz swój adres mailowy, dzięki któremu będziesz mógł w razie potrzeby zresetować swoje hasło. Za jego pośrednictwem  będziemy się także z Tobą kontaktować.

Masz także możliwość rejestracji przy pomocy konta na Facebooku, z którego system sam zaciągnie adres mailowy bez potrzeby szukania czy tworzenia nowych maili.

 

 

Krok 2 - przynależność

Co potrzebujemy? Imię i nazwisko (nick, ksywkę), zdjęcie (avatar), adres do wysyłek i telefon do kontaktu oraz przynależność do Klubu i odpowiedniego Oddziału. Pozwoli to na kontakt z Tobą odpowiedniego Koordynatora. Jeżeli pominąłeś te dane zawsze możesz je edytować w swoim profilu wciskając w menu bocznym "Edytuj swój profil". Wybierając Klub HDK Legion pojawi się dodatkowo zakładka Oddział Klubu. Należy wybrać ten, do którego chcesz należeć lub Internetowy (ogólny dla niezdecydowanych). Przynależność pojawi się w twoim profilu w zakładce Członkostwo.

legion przynaleznosc honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

Członków Klubu Legion a także danego Oddziału zawsze można wyszukać w zakładce PROFIL KRWIODAWCY / ZAŁOŻONE PROFILE odpowiednio filtrując wyszukiwanie.

Krok 3 - wstępna donacja i podstawowe dane

Wstępna donacja to alternatywa dla wszystkich tych, którzy mają już na swoim koncie jakąkolwiek  ilość oddanej krwi, by w szybki i sprawny sposób pokazać ją na swoim profilu ale również, by zaczęła działać funkcja podliczania kolejnych donacji, które będziecie dodawać do swojego profilu.

Podstawowe dane potrzebne są głównie do statystyk, kontaktu z Tobą naszych Koordynatorów ale także do wysyłki upominków i Zestawów Klubowicza, które postaramy się z każdym rokiem rozwijać.Istnieje jednak możliwość uzupełniania wyłącznie tych informacji, które sam wybierzesz i uznasz za słuszne.

grupa krwi wstepna donacja honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

Należy pamiętać, by podać ilość przeliczoną na "krew pełną", ponieważ kolejne wybrane przez Ciebie rodzaje donacji z automatu już będą dodawać odpowiednią przeliczoną wartość krwi pełnej.

 

Krok 4 - składka członkowska

Funkcjonowanie i działalność Klubu Legion jak również naszych Oddziałów oparta jest na składkach członkowskich naszych klubowiczów. Drobna wpłata w wysokości 20 zł rocznie z jednej strony nie obciąża zbytnio krwiodawcy, z drugiej pozwala na funkcjonowanie i realizowanie wielu pomysłów naszych działaczy i wolontariuszy. Opłacając ją wystarczy na profilu wejść w zakładkę Członkostwo i poniżej kliknąć w WYBIERZ NOWY UPOMINEK/OPŁAĆ SKŁADKĘ.

Zapewne wiecie, że jako pierwsi w Polsce w 2015 roku postanowiliśmy wprowadzić dla naszych klubowiczów upominki - nie chcieliśmy byście się źle czuli przekazując nam składki i nie dostając nic w zamian. Obecnie jest to u nas normą, a nasze gadżety w dalszym ciągu udoskonalamy byście mogli się nimi cieszyć.

skladka upominek gadzet honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

W momencie, kiedy zdecydujesz się na składkę członkowską czy też Zestaw Członka powinieneś dopełnić kilka formalności. Pierwszą z nich jest oznaczenie wybranej opcji na swoim profilu - a więc wybór odpowiedniej składki z listy - a drugą  zamówienie Zestawu poprzez uzupełnienie Formularza pomocniczego.

formularz upominek gadzet honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

 

Krok 5 - opłacenie składki

skladki upominek gadzet honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion składa się z Oddziałów Cywilnych oraz Oddziałów Wojskowych i Mundurowych. Pierwsze - a więc Cywilne - podległe są pod Fundację Legion natomiast Oddziały Wojskowe i Mundurowe ze względu na wymogi formalne i obowiązujące ustawy podlegają pod Stowarzyszenie Legion. Wpłacając składkę należy zatem zastanowić się, do której organizacji chciałbyś należeć. Wiąże się to bezpośrednio z opłacaniem składek a więc różnymi kontami bankowymi, na które należy przelać wpłatę.

Po zaksięgowaniu środków i wypełnieniu powyższych formularzy na Twoim profilu krwiodawcy w zakładce Członkostwo pojawi się wybrana przez Ciebie składka lub Zestaw Członka Klubu.

 

Konta do wpłaty składek:

Oddziały Cywilne
KLUB przy Fundacji Zdrowia i HDK Legion

Raiffeisen Bank Polska S.A.
NKB: 08 1750 0012 0000 0000 3887 9693
Zalecane opis przelewu:
Sama składka - „ Zestaw członka klubu za rok ........ ” 
Większa wpłata - „ Dobrowolna wpłata na działalność Klubu Legion ”

Oddziały Wojskowe i Mundurowe
KLUB przy Stowarzyszeniu HDK Legion

Raiffeisen Bank Polska S.A.
NKB: 71 1750 0012 0000 0000 3887 9723
Zalecane opis przelewu:
Sama składka - „ Składka Klubu Legion za rok ........ plus wysyłka ” 
Większa wpłata -„ Dobrowolna wpłata na działalność Klubu Legion ”

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

3217
Klubowicze

790

Wolontariat

627

Pozostali

1800

Najaktywniejsze kraje
Polska 3205
Wielka Brytania 9
Szwecja 2
Włochy 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

3205
ogółem
607
kobiety
2598
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Łukasz Pl

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Warszawa

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 24250


Data: 2018-12-15

2018-12-07
Dariusz

Donacja: Płytki krwi 2 x 300ml (600 ml)

2018-10-16
Mateusz Okulski

Donacja: Krew pełna: 450ml

2018-08-20
Mateusz Okulski

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Prezes Klubu Legion

  Robert Kowalewski

 • Ambasador Razem dla Dawców

  Tereska Gąska

 • Koordynator Polish Blood

  Agnieszka Kupiec

 • Grafik

  Grzegorz Grzywocz

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni

Zaloguj
Zarejestruj