Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

 

Portal Legion to kompendium wiedzy oraz miejsce, gdzie Honorowi Dawcy Krwi mogą posiadać swój wyjątkowy Profil Krwiodawcy, dzięki któremu są w stanie w sposób profesjonalny i zarazem nowoczesny prowadzić swoją ewidencję donacji oraz pokazać, jak wielką i słuszną sprawą jest nasza wspólna idea HDK.

Dla tych, którzy chcieliby jednak coś więcej - jest miejsce w szeregach Klubu HDK Legion - innowacyjnego i najszybciej rozwijającego się klubu w Polsce. Nasz Portal jako jedyny tego typu na świecie każdego dnia potwierdza, że Klub HDK Legion daje niezliczone możliwości pojedynczej osobie dzielącej się na co dzień swoim sercem.

 

 

Klubowicze Legionu

Osoby zakładające Profile Krwiodawcy nigdy nie będą zmuszone do jakiejkolwiek opłaty za korzystanie z Portalu - wszystkie ogólne funkcje są i pozostaną bezpłatne. Dla tych, którzy zdecydują się jednak dołączyć do Klubu Legion postaramy się udostępniać sukcesywnie dodatkowe możliwości wynikające bezpośrednio z funkcjonowania i działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion.

Poniżej znajdziecie opis i wytyczne, jak w prawidłowy sposób dołączyć do Klubu i cieszyć się z przygotowanych dla Was możliwości portalu.

 

 

Krok 1 - rejestracja profilu


klub legion rejestracja honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donorBy się zarejestrować kliknij na stronie głównej ikonkę "REJESTRACJA", podaj hasło oraz swój adres mailowy, dzięki któremu będziesz mógł w razie potrzeby zresetować swoje hasło. Za jego pośrednictwem  będziemy się także z Tobą kontaktować.

Masz także możliwość szybszej rejestracji przy pomocy konta na Facebooku, z którego system sam zaciągnie adres mailowy bez potrzeby szukania czy tworzenia nowych maili.
Wystarczy, że klikniesz w ikonkę Facebooka.

 

Krok 2 - edycja Twoich danych


Informacje o Tobie zapisywane na Profilu Krwiodawcy podzielone są na kilka segmentów tematycznych, które w każdej chwili możesz edytować. Pamiętaj o tym, że aby przejść do kolejnego segmentu należy na dole "zapisać zmiany".

profil segmenty klubowa oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

 

a) Dane podstawowe

Co potrzebujemy? Imię i nazwisko, zdjęcie (avatar), adres do wysyłek oraz numer telefonu. Powyższe dane pozwolą na kontakt z Tobą osobom funkcyjnym np. odpowiedniemu Koordynatorowi Oddziału.  Jeżeli pominąłeś te dane - zawsze możesz je edytować w swoim profilu wciskając w menu bocznym "Edytuj swój profil".

Dane na Portalu Legion są maksymalnie chronione, co potwierdza m.in.  szyfrowany protokół "https" (zielona kłódka przy www) i wiele innych nowoczesnych zabezpieczeń chroniących tak stronę, jak i dane, które się na niej znajdują. Dane pozostawione przez Dawcę mogą być użyte przede wszystkim w celach:

 • kontaktu z dawcą w celach informacyjnych związanych z funkcjonowaniem Portalu Legion;
 • kontaktu z dawcą w celach organizacyjnych i wysyłkowych związanych z funkcjonowaniem Klubu HDK Legion;
 • kontaktu z dawcą w celach ratowania ludzkiego życia w:
  Systemie Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu" - kliknij

grupa krwi wstepna donacja honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donor

Ważne!
Pierwszym elementem w edycji jest wybór widoczności Twojego Profilu dla innych - sam zdecyduj, czy osoby postronne będą widzieć Cię na Portalu Legion. Dodatkowo istnieje możliwość uzupełniania wyłącznie tych informacji, które sam wybierzesz i uznasz za słuszne, jednakże będąc w Klubie może to stwarzać problemy związane z kontaktem.

 

b) Przynależność klubowa

W pierwszej kolejności  należy wybrać z listy dostępnych klubów: Klub HDK Legion. Z uwagi na to, że jesteśmy Klubem  posiadającym w swoich strukturach zróżnicowane oddziały zachęcamy do zapoznania się z nimi klikając w poniższy link:

Po wybraniu Klubu Legion pojawi się lista oddziałów klubu. Należy wybrać ten, do którego chcesz należeć lub Internetowy, do którego należą dawcy z całej Polski niezależnie od miejsca zamieszkania. Wybrana przynależność do klubu oraz oddziału pojawi się w Twoim profilu w zakładce Członkostwo dając Ci bezpośredni dostęp do danych kontaktowych z Koordynatorem Oddziału oraz wydarzeń i akcji krwiodawstwa organizowanych przez wybrany Oddział.

 

1 profil przynaleznosc klubowa oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

 

c) Info Krew

Jest to miejsce, gdzie określisz wstępną donację, kraj donacji, ulubione Centra Krwiodawstwa czy będziesz dodawał otrzymane przez Ciebie odznaczenia HDK. By określić ilość oddanej przez Ciebie krwi, która będzie wyświetlana na profilu oraz będzie miała bezpośredni wpływ na niektóre funkcje związane np. ze spełnieniem kryteriów poszczególnych stopni Odznaczenia "Serca Legionu" masz dwie możliwości:

 • Uzupełnić "wstępną donację" - możliwość wpisania dotychczasowej ilości oddanej przez Ciebie krwi (wartość należy podać w ml ).
  Należy pamiętać, by podać ilość przeliczoną na "krew pełną", ponieważ kolejne dodane przez Ciebie donacje z automatu będą dodawać odpowiednio przeliczoną wartość na krew pełną.

"Wstępna donacja" to alternatywa dla wszystkich tych, którzy mają już na swoim koncie większą ilość oddanej krwi. Po jej uzupełnieniu w szybki i sprawny sposób jesteśmy w stanie dodawać kolejne donację, przy których będzie już działać funkcja automatycznego podliczania ukazując na naszym profilu ilość oddanej krwi i jej składników w przeliczeniu na krew pełną.

profil wstepna donacja oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

 

 • Dodać wszystkie Twoje donacje - chcąc dodać poszczególne donacje należy kliknąć w ikonkę "donacja" znajdującą się na samej górze na stronie startowej.

profil dodaj donacje oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

 

 

Krok 3 - składka członkowska


Funkcjonowanie i działalność Klubu Legion jak również naszych Oddziałów oparta jest na składkach członkowskich naszych klubowiczów. Drobna wpłata w wysokości 50 zł rocznie z jednej strony nie obciąża zbytnio krwiodawcy, z drugiej pozwala na funkcjonowanie i realizowanie wielu pomysłów naszych działaczy i wolontariuszy. Opłacona składka będzie widoczna na Twoim profilu ukazując rok przystąpienie oraz lata członkostwa. Dodatkowo masz podgląd w wybrane dotychczas przez Ciebie upominki otrzymane przy opłacie składki.

profil skladki oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

 

Chcąc opłacić składkę należy w zakładce "Członkostwo" kliknąć  "Wybierz nowy upominek / opłać składkę"
Zapewne wiecie, że jako pierwsi w Polsce w 2015 roku postanowiliśmy wprowadzić dla naszych klubowiczów upominki - nie chcieliśmy byście się źle czuli przekazując nam składki i nie dostając nic w zamian. Obecnie jest to u nas normą, a przekazywane gadżety w dalszym ciągu udoskonalamy, tak byście mogli się nimi cieszyć.

upominki profil skladki oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

 

a) Opłacenie składki

Na pewno zauważyliście, że przy części upominków wysokość opłaty jest wyższa niż 50 zł. Wynika to jedynie z faktu, że musimy je do Was przesłać, co wiąże się z doliczeniem kosztów pakowania i wysyłki. Istnieje jednak możliwość odebrania upominków  bezpośrednio od Waszego Koordynatora Oddziału, do którego przystąpiliście. Należy jednak się z nim wcześniej skontaktować w celu ustalenia posiadania przez niego danego gadżetu.

Po wyborze składki z lub bez upominku należy w niego kliknąć, zapoznać się ze szczegółami oraz przejść do zamówienia klikając w przycisk "opłać składkę". Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza, w którym automatycznie zostanie zaimportowana wybrana przez Ciebie składka, którą możesz w tym momencie jeszcze zmienić. Prosimy także uzupełnić pozostałe elementy, które pozwolą nam na odpowiednie zatwierdzenie i wysyłkę pamiętając, że w profilu powinieneś uzupełnić swoje pełne dane adresowe.

 

 

payu upominki profil skladki oddzial honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk

Po wybraniu przez Ciebie składki należy jeszcze dokonać przelewu na konto stowarzyszenia, macie do wyboru dwie opcje:

 • Standardowy przelew na konto stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion
ul. Czwartaków 18B/8, 09-410 Płock
mBank S.A.
NKB: 97 1140 2004 0000 3702 8429 2373

Zalecane opis przelewu:
Sama składka:
„ Składka Klubu Legion za rok ........ ” 
Prosimy również podanie adresu mailowego, na który macie założone konto w naszym serwisie.

Większa wpłata:
„ Składka Klubu Legion za rok ........ plus wysyłka ”
„ Dobrowolna wpłata na działalność Klubu Legion ”

 

 • Skorzystanie z systemu płatności PayUdziekujemy payu szybka bezpieczna oplata przelew skladka czlonkowska legionhdk1


Ważne!

Potwierdzenie składki nie następuje bezpośrednio po dokonaniu opłaty a dopiero po weryfikacji księgowej. Zmiana statutu może nastąpić do 14 dni z uwagi na potrzebę weryfikacji przez wyznaczoną osobę. Przepraszamy za utrudnienia, trwaja pracę nad uzyskaniem automatyczności.

 

b) Informacja dla przełożonych

W związku z członkostwem w Klubie Honorowych Dawców Krwi Legion będącego częścią Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion, każdy dawca będący żołnierzem czy funkcjonariuszem zobowiązany jest do powiadomienia swoich przełożonych o przystąpieniu do stowarzyszenia. Poniżej załączamy przykłady informacji, jaką należy przedłożyć w swoim miejscu pracy.

 

Załączniki:

1. Jak dołączyć do Klubu Legion - wytyczne w pliku

Przykłady informacji o przynależności:
2. Wojsko Polskie
3. Policja
4. Straż Graniczna
4. Więziennictwo

     Zał. nr 1           Zał. nr 2           Zał. nr 3           Zał. nr 4          Zał. nr 5       
szary pdf pobierz krwiodawstwo blood donor legionhdk fundacja legion szary pdf pobierz krwiodawstwo blood donor legionhdk fundacja legion szary pdf pobierz krwiodawstwo blood donor legionhdk fundacja legion  szary pdf pobierz krwiodawstwo blood donor legionhdk fundacja legion  szary pdf pobierz krwiodawstwo blood donor legionhdk fundacja legion     

 

 

 

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

64907
Klubowicze

8059

Wolontariat

665

Pozostali

56183

Najaktywniejsze kraje
Polska 64886
Wielka Brytania 13
Szwecja 2
Stany Zjednoczone 1
Niemcy 1
Norwegia 1
Ukraina 1
Białoruś 1
Włochy 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

64886
ogółem
8958
kobiety
55490
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Joanna Kulińska

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Poznań

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 12450


Data: 2024-04-13

2024-04-13
Łukasz

Donacja: Płytki krwi ≤ 500 ml i osocze ≤ 300 ml po 17.05.2019

0000-00-00
Łukasz

Donacja: Płytki krwi ≤ 500 ml i osocze ≤ 300 ml po 17.05.2019

2024-04-11
Sebastian Kowalski

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału Szczecin

  Artur Grobelko

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Płock ds. wojskowych

  Kamil Głodkowski

 • Koordynator oddziału Giżycko

  Paweł Tomala

 • Koordynator Klubu Legion JWK Lubliniec

  Daniel

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu