Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Światło dla Polski

ILOŚĆ ZEBRANYCH
ŚRODKÓW
6 320 zł

23

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
E-LEARNINGU
137

89

48

Ilość zebranej
krwi
3014.927 l

6633

 

Organizatorzy i istota kampanii:

Organizatorami kampanii są Fundacja Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion, a partnerami wspierającymi są Slim Light Design Sp z o.o oraz Narodowy Instytut Wolności w programie FIO. Istotą kampanii jest wsparcie społeczeństwa w trakcie trwania pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Głównymi celami naszych działań są:

zbiórka pieniędzy oraz zakup najpotrzebniejszych artykułów ochrony bezpośredniej dla polskich medyków i służb, które ich najbardziej potrzebują,

wsparcie Publicznej Służby Krwi poprzez zachęcanie do oddawania krwi oraz wyróżnianie Odznaczeniem: Serce Legionu",

wsparcie placówek oświaty oraz osób będących w domach poprzez E-learning Legionu umożliwiający zapoznanie się z Ideą Honorowego Krwiodawstwa oraz Pierwszą Pomocą Przedmedyczną.

 

Elementy kampanii:

Wstępnie ramy czasowe kampanii zakładamy od 5 kwietnia 2020 roku do 1 listopada 2020, lecz jej faktyczne zakończenie będzie uzależnione od rozwoju sytuacji w Polsce. Podczas naszych działań będziemy na bieżąco informować o naszych poczynaniach oraz wsparciu, jakie uda nam się uzyskać w trzech modułach tematycznych:

1. Wsparcie Publicznej Służby Krwi

nagrody sponsorzy niepodlegla mamy we krwi polska zbrojna krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkKampania ma zachęcać krwiodawców oraz potencjalnych dawców do oddawani krwi podczas trwania pandemii. Dzięki posiadanemu przez nas Odznaczeniu "Serce Legionu" oraz wsparciu przez Narodowy Instytut Wolności będziemy nagradzać nim aktywnych krwiodawców.

Specjalnie na czas trwania kampanii Kapituła "Serca Legionu" zmieniła kryteria dla osób, które zechcą razem z nami pomagać w tej trudnej sytuacji, w jakiej   znajduje się obecnie Publiczna Służba Krwi. O pomoc poprosimy kluby krwiodawstwa z całej Polski dając im następnie możliwość składania wniosków o odznaczenie dla swoich członków.

Udział w kampanii nie wymaga dołączania do Klubu HDK Legion, a wyłącznie oddawanie krwi lub jej składników z wykorzystaniem Portalu Legion lub aplikacji "Legion HDK - Honorowy Dawca Krwi".

 

>ODDAWANIE KRWI / SERCE LEGIONU<            >ODZNACZENIE SERCE LEGIONU<         >APLIKACJA LEGION HDK<
     

 

2. E-learning Legionu

nagrody sponsorzy niepodlegla mamy we krwi polska zbrojna krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkPortal Legion uzbrojony jest w platformę e-learningową dającą możliwość edukacji zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych w dwóch tematykach:

Będziemy zachęcać  społeczeństwo do udziału w szkoleniach, dzięki którym zapoznają się z najistotniejszymi informacjami przygotowanymi w nowoczesny i zarazem przystępny sposób.

 

      >JAK KORZYSTAĆ<      
       >E-LEARNING MENU<               >KURS HDK<                >KURS PPP<       

 

3. Zbiórka pieniędzy

nagrody sponsorzy niepodlegla mamy we krwi polska zbrojna krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkZbiórka pieniędzy organizowana jest przez Fundację Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych artykułów ochrony bezpośredniej dla polskich medyków oraz służb, które ich najbardziej potrzebują.

W pierwszej kolejności będziemy wspierać regiony, w których działany oraz brać pod uwagę zakupy w Polsce, co nie wymagałoby poniesienia dodatkowych kosztów transportowych, skróciłoby czas realizacji zamówienia oraz wsparłoby tym samym polskich przedsiębiorców postawionych w trudnej sytuacji gospodarczej z powodu pandemii. Rozważamy również zakupy poza granicami kraju w zależności od zebranej kwoty i zapotrzebowania.

Informacje związane ze zbiórką pieniędzy oraz firmami przekazującymi środki finansowe i chcącymi pojawić się poniżej jako partner na Portalu Legion:

 

>ZBIÓRKA PIENIĘDZY I ZAKUPY<                        >DODAWANIE PARTNERA KAMPANII<

 

 

Wsparcie Kampanii "Światło dla Polski"

 

Partnerzy kampanii oraz Patroni Medialni

 

Kluby Honorowych Dawców Krwi

 

 

Donacje kampanii "Światło dla Polski"

 

 

 

 

 

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

67007
Klubowicze

8209

Wolontariat

665

Pozostali

58133

Najaktywniejsze kraje
Polska 66986
Wielka Brytania 13
Szwecja 2
Włochy 1
Stany Zjednoczone 1
Niemcy 1
Norwegia 1
Ukraina 1
Białoruś 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

66986
ogółem
9164
kobiety
57371
meżczyźni
Zobacz więcej   

Partnerzy strategiczni Legionu