Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Klub HDK Legion

Kraj:

Polska

Adres:

07-410 Ostrołęka
ul. Modrzejewskiej 19/5

Kontakt:

Telefon: 695 001 149
Email: klub@legionhdk.pl

Opis

https://legionhdk.pl/images/2017/Do%C5%82%C4%85cz_do_nas/o_nas_krwiodawstwo_klub_legion_legionhdk.jpg

 

„Spotkać się z ludźmi, którzy czynili większy postęp na drogach doskonałości!”

Św. Ojciec Pio

Klub HDK Legion jest najbardziej rozbudowanym i największym klubem w kraju. Naszymi klubowiczami są dawcy z różnych zakątków Polski bez względu na to co robią na co dzień czy gdzie mieszkają. Nasze działania wykraczają poza obszar Polski skupiając także Polonię, która poza granicami kraju oddaje krew pod naszą banderą. 

Legion został założony przez żołnierzy zawodowych Wojska Polskiego a jego pomysłodawcą i założycielem jest weteran poszkodowany misji poza granicami państwa Robert Kowalewski, który widząc naocznie znaczenie krwi postanowił tchnać ducha nowoczesności w świat krwiodawstwa. Klub powstał 13 stycznia 2014 roku w Legionowie w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża i działał w nim do 19 grudnia 2017 roku, kiedy to postanowił podążać swoją drogą rozwijając i odkrywając całkiem nowe możliwości Honorowego Dawstwa Krwi w Polsce i na świecie.

 

Struktura i podległość:

Klub Legion kierowany jest przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion i w jego strukturach znajdują się wszystkie oddziały terenowe i internetowy w Polsce. Dodatkowo wsparcie płynie od Fundacji Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa, która poza opieką nad wieloma elementami działalności posiada oddziały zagraniczne oraz wyjątkowy oddział „Razem dla Dawców" a więc Ogólnopolski System Zniżek dla Dawców.

Z uwagi na różnorodność środowisk, miejsca czy zawodu ustaliliśmy podział oddziałów klubu na następujące kategorie:

 • Cywilne;
  Działające na niwie cywilnej głownie funkcjonując w miastach czy gminach.
 • Wojskowe;
  Związane bezpośrednio z jednostkami wojskowymi oraz koordynującymi działania żołnierzami zawodowymi WP.
 • Mundurowe;
  Opierające się o działania różnych służb mundurowych tj. straż pożarna, straż graniczna, policja i inne.
 • Internetowe;
  Oddziały te są oddziałami umownymi zrzeszającymi krwiodawców niezależnie od miejsca zamieszkania, pracy, służby czy przynależności do jakichkolwiek grup.

https://legionhdk.pl/images/2017/Klub_Legion/ODDZIA%C5%81Y_LOGA/Oddzia%C5%82y/1_struktura_rodzaje_kategorie_krwiodawstwo_oddaj_krew_klub_legion_legionhdk.jpg

 
Cele i założenia:

Naszymi głównymi celami jest rozwój, krzewienie i edukacja w idei krwiodawstwa, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz patriotyzmie oraz dodatkowo zapewnianie i ciągłe polepszanie warunków, jakie panują na mobilnych i stacjonarnych Akcjach Krwiodawstwa oraz w życiu codziennym naszych podopiecznych - honorowych dawców krwi. Staramy się w sposób innowacyjny wprowadzać nowoczesne i ciekawe rozwiązania dające możliwości krwiodawcom, każdemu z osobna jak też grupom, klubom czy innym organizacjom działającym dla naszej wspólnej idei.

Nazwa naszego klubu pochodzi od największej jednostki taktycznej armii rzymskiej "Legion", która ma przypominać, że jednocząc się pod jedną banderą możemy zdziałać więcej!

Sympatyków różnych klubów, stowarzyszeń czy innych organizacji HDK - prosimy o kontakt. Pomożemy Wam dołączyć w ich szeregi. W innym razie zaproponujemy nasze rozwiązanie na kreowanie nowoczesnego i wyjątkowego krwiodawstwa. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą -  posiadacie lub prowadzicie klub, stowarzyszenie czy inną działalność prospołeczną propagującą ideę HDK  - a chcielibyście dołączyć do grona Legionu Bohaterów - dajcie nam znać - a założymy Wam wasz własny profil i pomożemy w rozwinięciu skrzydeł.

 

Pamiętajcie!

W obecnych, zabieganych czasach warto się zatrzymać, spojrzeć wokół siebie i zrobić coś dla drugiej osoby. Wierzymy, że są wśród Was osoby nieobojetne na krzywdę innych, chętni do niesienia pomocy tak jak my!

 

  „Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś.”


 Stanisław Lem                                                                         

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

32308
Klubowicze

4894

Wolontariat

656

Pozostali

26758

Najaktywniejsze kraje
Polska 32296
Wielka Brytania 10
Szwecja 2

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

32296
ogółem
5038
kobiety
27006
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

maciej

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Szczecin

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 15440


Data: 2020-12-17

2021-04-19
Krzysztof Kisłowski

Donacja: Krew pełna: 450ml

2021-04-19
Adam

Donacja: Osocze: > 600ml po 17.05.2019

2021-04-19
Andrzej Napierała

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Członek Zarządu Oddziału

  Piotr Widera

 • Koordynator Oddziału NIL

  BOSMAN

 • Koordynator Oddziału WWL

  Paweł Kowalik

 • Wiceprezes SHDK Legion

  Karol Krajewski

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj