Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Niepodległą mamy we krwi 2019

Niepodległą mamy we krwi 2019
Zalogowani
uczestnicy kampanii
1487

1311

176

Ilość zebranej
krwi
1082.485 l

2359

Akcje krwiodawstwa "Niepodległą mamy we krwi" 2019

Zebranej krwi
863,90 l
Krwiodawcy

Zarejestrowani

2304

Pierwszorazowi

522

Kobiet

359

Oddało krew

1920
Potencjalni Dawcy Szpiku
41

Zarejestrowani

 

 

Organizatorzy i istota kampanii:

Organizatorami kampanii są Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion oraz Wojskowy Instytut Wydawniczy - wydawca miesięcznika Polska Zbrojna. Organizacja kampanii społecznej łączy ideę honorowego oddawania krwi oraz upamiętnianie odzyskania przez Polskę niepodległości aktywizując i zachęcając szczególnie młode społeczeństwo do oddawania krwi oraz dodatkowo kształtując poczucie tożsamości narodowej uczestników i identyfikacji Wojska Polskiego z tradycjami narodowymi i oręża polskiego.

 

Cele kampanii:

niepodklegla mamy we krwi plakat polska zbrojna legionhdk

1. Promocja Honorowego Krwiodawstwa oraz upamiętnianie wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

2. Prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych aktywizujących uczestników do czynnego oddawania krwi dzięki konkursowi "Niepodległą mamy we krwi".

3. Edukacja w szkołach średnich mająca na celu pozyskanie dawców pierwszorazowych.

4. Upowszechnianie wiedzy i tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości patriotycznej poprzez cykl "Zbrojnie o niepodległość".

5. Zaproszenie dawców do uczestnictwa w Systemie Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu", który funkcjonuje w oparciu o założone Profile Krwiodawców na Portalu Legion.

By się zapoznać z "Syreną Legionu" - kliknij

krew zycie pomoc syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk

Główne elementy kampanii:

Kampania będzie prowadzona w dniach 1 sierpnia 18 listopada 2019 roku na wielu płaszczyznach i w wielu miejscach w Polsce dając tym samym szeroki zakres przekazu informacji oraz możliwość promocji wydarzeń bezpośrednio związanych z przedsięwzięciem. Wydarzenie będzie można obserwować na naszym Portalu Legion oraz na Facebooku >>> Niepodległą mamy we krwi 2019 <<<

1. Konkurs „Niepodległą mamy we krwi 2019”

Knagrody sponsorzy niepodlegla mamy we krwi polska zbrojna krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkonkurs odbywać się będzie na Portalu Legion www.legionhdk.pl oraz za pomocą mobilnej aplikacji "Legion Bohaterów - Honorowi Dawcy Krwi" w dniach od 1 września do 11 listopada i potrwa 71 dni konkursowych. Każdego dnia będzie wybieranych kilka donacji, które wyróżnimy naszym certyfikatem i coinem kampanii oraz nagrodami otrzymanymi od sponsorów. Na koniec dodatkowo spośród uczestników wylosujemy szczęśliwców, którzy zdobędą atrakcyjne nagrody główne jak sygnety, skoki w tandemie z komandosami JWK, leathermany, elementy wojskowego wyposażenia i inne. By dowiedzieć się wszystkiego zapraszamy do artykułów:

2. Akcje Krwiodawstwa Kampanii

W trakcie kampanii planujemy organizację 50 akcji krwiodawstwa w całej Polsce,  przez różne oddziały naszego Klubu HDK Legion (cywilne, mundurowe i wojskowe) oraz zaprosimy do wspólnej zabawy inne kluby, które w poprzednim roku uczestniczyły i zapowiedziały swój udział w kolejnej edycji. Podczas akcji będziemy przekazywać:  certyfikaty i coiny kampanii oraz miesięcznik Polski Zbrojnej. Organizatorzy akcji krwiodawstwa chętni by dołączyć do wspólnej zabawy w ramach kampanii proszeni są o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego:

Zgłoszenie akcji w kampanii "Niepodległą mamy we krwi" - kliknij

 

3. Cykl „Zbrojnie o Niepodległość”

cykl zbrojnie o niepodleglosc niepodlegla mamy we krwi krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkCykl ukazujący najważniejsze wydarzenia militarne w trudnej drodze Polski do wolności. Wykonany jest w nowoczesnym layoucie na podstawie oryginalnych obrazów i grafik pozyskanych od Muzeum Wojska Polskiego i Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Zostanie on zaprezentowany na w Internecie jako codzienny post do odbiorców kampanii, na akcjach krwiodawstwa oraz podczas wystawy w Zamku Królewskim.

By się zapoznać się z wydarzeniami zapraszamy na stronę: Cykl "Zbrojnie o niepodległość" - kliknij

 

4. Prelekcje i e-learning HDK

e learning prelekcje dawcow niepodlegla mamy we krwi polska zbrojna krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkW trakcie Kampanii postaramy się zorganizować prelekcje i e-learning w szkołach średnich zapoznając młodzież z ideą Honorowego Krwiodawstwa poprzez prelekcje z wykorzystaniem nowoczesnych prezentacji oraz komponentu funkcjonalnego na naszej stronie internetowej – E-learning Legionu.

 

 

5. Uroczysta Konferencja

KONFERENCJA niepodlegla mamy we krwi polska zbrojna krwiodawstwo wojsko polskie legionhdkKonferencja ma być podsumowaniem całej kampanii, które w uroczysty sposób podkreśli znaczenie idei i przesłania jakie kampania za sobą niesie. Uroczystość odbędzie się 18 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie spotkamy się z najbardziej aktywnymi krwiodawcami, organizatorami akcji krwiodawstwa oraz partnerami wspierającymi kampanię, których wyróżnimy.

 By się zapoznać z "Uroczystą konferencją" - kliknij

 

 


Patronat medialny kampanii


Wsparcie kampanii 2019


 

Organizatorzy i wydarzenia kampanii 2019

 

Organizatorzy akcji kampanii


 

Akcje krwiodawstwa kampanii

 

Donacje kampanii

 

Ostatnie donacje

Romuald Wołyniec

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Giżycko / RCKiK Olsztyn

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 18900


Data: 2024-05-22

2024-04-29
Łukasz Makarow

Donacja: Osocze: 650ml

2024-03-28
Łukasz Makarow

Donacja: Osocze: 650ml

2024-03-14
Łukasz Makarow

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału OSP Glinianka

  ARTUR GNIADEK

 • Koordynator Wojskowy Oddział Legion HDK Przasnysz

  Adam Krawczyk

 • Zastępca koordnatora Oddziału 2 Orel

  Mariusz Bugaj

 • Zastępca Koordynatora Oddziału

  Marta Godyń

Wydarzenia

01.06.2024 - AKCJA KRWIODAWSTWA - SZCZECIN

Serdecznie zapraszamy Was na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 01.06.2024 r. w

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu