Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

 

§ 1
POSTANOWIENIA OGÓLNE

I. Kampania jest organizowana pod nazwą:

 •  „Niepodległą mamy we krwi 2019"

II. Organizatorami kampanii są:

III. Celami kampanii są:

1. Promocja Honorowego Krwiodawstwa oraz upamiętnianie wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

2. Prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych aktywizujących uczestników do czynnego oddawania krwi dzięki konkursowi "Niepodległą mamy we krwi".

3. Wydanie Księgi Dawców, organizatorów i partnerów kampanii "Niepodległą mamy we krwi".

4. Edukacja w szkołach średnich mająca na celu pozyskanie dawców pierwszorazowych.

5. Upowszechnianie wiedzy i tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości patriotycznej poprzez cykl "Zbrojnie o niepodległość".

6. Zaproszenie dawców do uczestnictwa w Systemie Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu", który funkcjonuje w oparciu o założone Profile Krwiodawców na Portalu Legion.

IV. Głównymi elementami kampanii są:

1. Konkurs „Niepodległą mamy we krwi”.

2. Akcje Krwiodawstwa Kampanii.

3. Księga Dawców „Niepodległą mamy we krwi 2019”.

4. Cykl „Zbrojnie o Niepodległość”.

5. Prelekcje i e-learning HDK.

6. Uroczysta Konferencja.

V. Miejsce i czas kampanii:

1. Miejsce

 • Portal Legion www.legionhdk.pl oraz strony Internetowe Partnerów konkursu, za pośrednictwem "iframe" - adaptacji odpowiednich modułów Portalu Legion na stronach Partnerów;
 • Aplikacja "Legion Bohaterów - Honorowi Dawcy Krwi";
 • Fanpage Organizatorów oraz Partnerów kampanii;

2. Czas

a) Kampanii:

Rozpoczęcie kampanii: 1 września 2019 roku.
Zakończenie kampanii: 18 listopada 2019 roku.

b) Konkursu:

Rozpoczęcie konkursu: 1 września 2019 roku.
Zakończenie konkursu: 11 listopada 2019 roku

 

§ 2
UCZESTNICY KAMPANII (KONKURSU)

I. Uczestnikiem Kampanii (konkursu) może być każda osoba fizyczna, która:

1. Zaakceptowała w całości niniejszy regulamin;

2. Jest osobą pełnoletnią;

3. Posiada założony Profil Krwiodawcy na Portalu Legion lub w aplikacji "Legion Bohaterów - Honorowi Dawcy Krwi" ;

4. Doda donację na swoim Profilu Krwiodawcy i oznaczy ją jako uczestniczącą w kampanii;

 

 

§ 3
KONKURS

I. Zasady konkursu

1. Konkurs rozpocznie się w dniu 1 września 2019 roku z chwilą publikacji na Facebooku "wydarzenia kampanii", gdzie zostaną podane najważniejsze informacje dotyczące konkursu wraz z linkiem do niniejszego regulaminu.

2. Konkurs polega na oddaniu krwi, założeniu Profilu Krwiodawcy na Portalu Legion (www.legionhdk.pl) i dodaniu "Donacji kampanii" na swoim profilu. Dokładny opis, w jaki sposób dodać donację kampanii można znaleźć na stronie: >>> Konkurs "Niepodległą mamy we krwi 2019" <<<

3. Oddając krew trzeba zrobić zdjęcie, które należy umieścić w donacji kampanii.

4. Zakładając Profil Krwiodawcy należy uzupełnić takie elementy jak:

 • zdjęcie (avatar);
 • imię (nick, pseudonim);
 • grupę krwi;
 • miejsce przebywania (województwo, powiat, gmina, dzielnica, miejscowość).

5. Dodając donację należy oznaczyć ją jako biorącą udział w kampanii: „Niepodległą mamy we krwi 2019".

II. Etapy i wyłanianie zwycięzców

1. Etapy konkursu:

a) DNI KONKURSOWE - w każdym dniu od 01.09 do 11.11 ( 71 dni ) organizatorzy wraz z partnerami kampanii będą wybierali 5-ciu zwycięzców. Łącznie podczas trwania kampanii zostanie wskazanych 355 zwycięzców.

b) LOSOWANIE - po 11 listopada (zakończeniu dni konkursowych) odbędzie się losowanie, w którym udział wezmą wszyscy uczestnicy konkursu spełniający warunki, spośród których zostaną wylosowane nagrody główne oraz nagrody specjalne. Ilość nagród będzie zależna od ilości przekazanych elementów od sponsorów i partnerów kampanii.

c) WRĘCZANIE I WYSYŁKA NAGRÓD - nagrody z dni konkursowych będą wysyłane na wskazany przez uczestników adres przesyłką kurierską Poczty Polskiej. Nagrody główne i specjalne będą wręczane na uroczystej konferencji 18 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Osoby nie mogące przybyć na uroczystość otrzymają wygraną kurierem.

2. Wyłanianie zwycięzców w dniach konkursowych:

a) Wyłanianie zwycięzców będzie się odbywało niejawnie, gdzie Organizatorzy oraz Partnerzy konkursu będą wybierać swojego zwycięzcę na dany dzień. Wybór jest nie podważalny, ostateczny i nie przysługuje prawo do odwołania się od niego.
b) Zwycięzcy będą przedstawiani nie później niż 5 dni po ich wyłonieniu na stronie: >>> Zwycięzcy Konkursu <<< oraz na Fanpage'ach Organizatorów i Partnerów konkursu.

3. Wyłanianie zwycięzców w losowaniu:

a) Wyłonienie zwycięzców odbędzie się poprzez losowanie, które odbędzie się po 11 listopada 2019 roku.

 III. Nagrody i ich przekazanie

1. Zwycięzca w danym dniu otrzyma coin i certyfikat kampanii oraz upominki od jednego sponsora.

2. Wszystkie nagrody i upominki będzie można zobaczyć na stronie: >>> Konkurs, księga i zwycięzcy <<<

4. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej  mailem, smsem lub poprzez Facebook maksymalnie w ciągu 5 dni od daty ich wskazania lub wylosowania.

5. W celu potwierdzenia przyjęcia nagrody, powiadomiony Zwycięzca musi wysłać maila informacyjnego o jej przyjęciu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie 3 (trzech) dni kalendarzowych od dnia wysłania powiadomienia, pod rygorem utraty prawa do nagrody.

6. Dostarczenie nagród odbywać się będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej (jedynie na terytorium Polski), a jego koszt pokrywają Organizatorzy konkursu.

7. Wysyłka nagród odbędzie się maksymalnie w ciągu 15 dni roboczych od dnia zakończenia kampanii tj. do dnia 03.12.2019r.

8. Uczestnik, który wygrał w którymś z dni poprzez wskazanie przez Organizatora lub Partnera kampanii będzie dalej brał udział w konkursie tj. jego donacja kampanii weźmie także udział w losowaniu nagród głównych.

9. Nagrody w losowaniu tworzą dwie kategorie tj.:

a) nagrody główne;
Zestawy nagród, które zostaną rozlosowane dla min. 5 uczestników konkursu.

b) nagrody specjalne;
Pojedyncze nagrody przekazane od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Dowódców Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódców jednostek i instytucji Wojskowych oraz innych partnerów wspierających kampanię.

c) Zwycięzcy nagród głównych nie biorą udziału w losowaniu nagród specjalnych.

d) Nagrody główne i specjalne będą wręczane na uroczystej konferencji 18 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Osoby nie mogące przybyć na uroczystość otrzymają wygraną kurierem. Odbiór lub wysyłka nagród głównych i specjalnych będzie ustalany telefonicznie i mailowo maksymalnie do siedmiu dni po losowaniu. Brak odpowiedzi na maila lub kontaktu telefonicznego w ciągu 7 dni równoznaczne jest z unieważnieniem wygranej. Organizator zastrzega sobie prawo do wglądu w potwierdzenie oddania krwi w określonym terminie i może poprosić o przesłanie go mailowo w formie zdjęcia.

f) Wytyczne do nagród od Jednostki Wojskowej Komandosów – skok ze spadochronu w tandemie z komandosem:
wiek - pełnoletni
zdrowie - zaświadczenie od lekarza że jest się zdrowym
wniosek - do dowódcy JWK o wykonanie skoku w tandemie
wykonanie skoku odbędzie w roku 2020

e) W trakcie losowania będzie wylosowanych dodatkowo 10 osób w razie gdyby się okazało, że uczestnicy nie posiadają potwierdzenia oddania krwi w określonym okresie, nie zgodzili się przyjąć nagrody lub nie udało się z nimi skontaktować.

Uwaga:
W razie braku kontaktu ze strony organizatorów (błędnie podane dane kontaktowe przez uczestnika) należy skontaktować się z nami na Facebooku poprzez wiadomość prywatną Fanpage: Legion Klub HDK lub Polska Zbrojna.

 

§ 4
KSIĘGA DAWCÓW

I. Założenia i zawartość

1. Na podstawie nadsyłanych zdjęć z akcji i donacji kampanii zostanie wydany album jako zachowanie wspomnień z działań podczas kampanii a więc organizatorów, partnerów oraz samych honorowych dawców krwi.

2. W księdze zostaną zamieszczone:

a) Nadesłane zdjęcia uczestników:

 • Honorowych Dawców Krwi (wstawione zdjęcie w donacji kampanii);
 • Organizatorów akcji krwiodawstwa (wysyłane po zakończeniu danego wydarzenia).

b) Logotypy i opisy patronów, partnerów i sponsorów kampanii.

c) Opisy, statystyki i informacje dotyczące kampanii.

Uwaga:
Dołączenie do kampanii przez uczestnika jest jednoznacze z wyrażeniem zgody na użycie dodanego przez niego zdjęcia w donacji kampanii.

 

§ 5
DANE OSOBOWE ORAZ WIZERUNEK
UCZESTNIKÓW I ZWYCIĘZCÓW KONKURSU

 

1. Chcąc wziąć udział w konkursie wymagane jest założenie Profilu Krwiodawcy na Portalu Legion co jednoznacznie wiąże się z akceptacją Regulaminu i Polityką Prywatności Portalu Legion:

2. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do pozostawienia ogólnych informacji o sobie wymienionych w § 3 p. 4 tj., które mogą być pokazywane na stronach internetowych,  fanpage'ach czy na łamach telewizji i audycji organizowanych przez Organizatorów, Partnerów oraz Wspierających konkurs.

 • zdjęcie (avatar) - wizerunek;
 • imię i nazwisko (nick, pseudonim);
 • grupę krwi;
 • miejsce przebywania (województwo, powiat, gmina, dzielnica, miejscowość).

3. Warunkiem odebrania nagrody w konkursie jest pozostawanie przez Uczestnika Konkursu danych kontaktowych i korespondencyjnych w założonym przez niego Profilu Krwiodawcy na Portalu Legion, skąd Organizator w sposób bezpieczny będzie mógł dokonać weryfikacji oraz nadania przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Niezbędnymi danymi są:

 • imię i nazwisko;
 • numer telefonu;
 • adres korespondencyjny.

4. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Administratorów Portalu Legion. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia i promowania Konkursu, wskazania zwycięzców oraz w związku z wydaniem (wysyłki) nagród.

5. Dane osobowe uczestników nie będą przekazywane przez Administratorów Portalu Legion Partnerom i Wspierających konkurs.

6. Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie jego wizerunku oraz informacji ogólnych zawartych w donacji kampanii w miejscach odbywania się konkursu wymienionych w § 1 p.6.

7. Organizator Konkursu zobowiązuje się do niewykorzystywania powierzonych danych w sposób niezgodny z obowiązującym prawem.

 

§ 6
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na Portalu Legion www.legionhdk.pl oraz na fanpage'u www.facebook.com/legionhdk

2. Organizatorzy nie odpowiadają za działania uczestników konkursu w tym robienie i wstawianie zdjęć zawierających wizerunek osób nie biorących udział w konkursie i kampanii.

3. Konkurs nie jest w żaden sposób związany, sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook. Jednocześnie Facebook nie ponosi  żadnej odpowiedzialności za konkurs i jego przebieg.

3. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, postanowień jego Regulaminu i jego interpretacji rozstrzygają Organizatorzy.

 

Wsparcie kampanii 2019

 

Ostatnie donacje

Marcin

Donacja: Krew pełna: 450ml po 11.05.2024
Miejsce: Centrum / RCKiK Kraków

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 14151


Data: 2024-07-18

2024-04-04
Andrzej Krajewski

Donacja: Krew pełna: 450ml po 11.05.2024

2024-07-18
Kamil Paluch

Donacja: Krew pełna: 450ml przed 11 maja 2024

2014-08-09
Patrycja Spychała

Donacja: Krew pełna: 450ml przed 11 maja 2024

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału przy 5 Tarnogórskim Pułku Chemicznym

  Krzysztof Terlecki

 • Koordynator Oddziału Leśnik

  Łukasz Auguścik

 • Z-ca Koordynatora Poznań

  Bartosz Domachowski

 • Zastępca Koordynatora Oddziału

  Mateusz Józefek

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu