Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Działalność Legion HDK jest oparta o wspierających nas wolontariuszy z całego kraju, którzy swoją pracą budują społeczności dawców w swoich regionach (koordynatorzy) czy pomagają nam jak tylko potrafią. Praca każdego z nich jest inna i w innym wymiarze lecz ukierunkowana na rozwój możliwości kierowanych dla Honorowych Dawców Krwi.
Tworząc Odznaczenie "Serce Legionu" staraliśmy się dać możliwość podziękowania wszystkim tym, którzy poświęcając swój czas prywatny wspierają nas i polskie społeczeństwo. Dlatego do pierwotnych kryteriów typu lata członkostwa czy ilość oddanej krwi dołączyliśmy także możliwość otrzymania odznaczenia za pośrednictwem wsparcia, którego od Was od kilku lat doświadczamy.

Mając wiedzę na temat możliwości wykonywanych prac przez naszych wolontariuszy i wspierających nasze działania osób podzieliliśmy na następujące rodzaje wsparcia premiowane odpowiednia ilością gwiazdek wsparcia:

Syrena Legionu - najbardziej premiowanym wsparciem jest pomoc innemu człowiekowi. W ramach Systemu Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu" będziemy publikować Apele o Krew w waszych regionach, dawcy, którzy pomogą nam wspierać potrzebujących czy też Centra Krwiodawstwa będą wyróżniani 5-cioma gwiazdkami wsparcia.

Punkty zniżek - kolejnym z możliwości wsparcia jest znajdowanie punktów zniżek w Ogólnopolskim Systemie Zniżek "Razem dla Dawców". Już niebawem będzie on oparty o Portal Legion i mobilna aplikację "Legion HDK - Honorowy Dawca Krwi" dając tym samym szybki dostęp do wyszukania i sprawdzenia zniżek dla krwiodawców w Waszej okolicy. Osoby, które znajdą nowy punkt zostaną wyróżnieni 4-ma gwiazdkami wsparcia.

Akcje krwiodawstwa - znamy wielu krwiodawców, którzy często organizują akcje krwiodawstwa nie będąc zrzeszonym. Ten rodzaj wsparcia jest więc dla nich przeznaczony, za każdą zorganizowaną akcję pod egidą Legionu będą otrzymywać 3-szy gwiazdki wsparcia.

Wsparcie kampanii - co roku staramy się w wyjątkowy sposób podkreślać ważne dla nas okresy związane z różnymi wydarzeniami historycznymi czy też tematyka bliską naszemu sercu poprzez organizację ogólnopolskich kampanii społecznych. Każdy dawca, który weźmie w nich udział i doda donację kampanii zostanie wyróżniony 2-ma gwiazdkami wsparcia.

Wsparcie organizacyjne - często przy naszych działaniach pomagają nam dawcy, niekiedy jest to drobna pomoc w postaci wsparcia przy organizacji akcji krwiodawstwa czy też załatwienia drobnej sprawy w swoim Centrum Krwiodawstwa. Specjalnie dla nich jest en rodzaj wsparcia, który premiujemy 1-ną gwiazdka wsparcia.

Inne wsparcie - to wsparcie jest zarezerwowane dla osób pomagających nam w wymiarze wykraczającym poza wyżej wspomniane możliwości. Są wśród nas osoby, które robią niewspółmiernie więcej niż pozostali działając dla społeczeństwa i Legionu z ogromnym zaangażowaniem. Ze względu często na ich duże poświęcenie ilość gwiazdek wsparcia nadawana jest indywidualnie.

 

Uwaga! Zatwierdzaniem gwiazdek wsparcia zajmować się będą koordynatorzy oddziałów działający w danym oddziale oraz wyznaczone osoby przez Kapitułę Serca Legionu. Mając wybrany oddział w swoim profilu możecie się łatwo z nimi skontaktować i dowiedzieć, jakiego rodzaju wsparcia by potrzebowali.

 

Ostatnie donacje

Rafał

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Gorzów Wielkopolski / RCKiK Zielona Góra

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 13500


Data: 2019-12-03

2019-10-04
Rafał

Donacja: Krew pełna: 450ml

2019-03-01
Rafał

Donacja: Krew pełna: 450ml

2018-12-19
Rafał

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału OSP Glinianka

  ARTUR GNIADEK

 • Koordynator "Ostrołęcki Legion"

  Paweł Stawicki

 • Sekretarz SHDK Legion

  Halina Jasińska

 • Koordynator Oddziału WWL

  Paweł Kowalik

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj