Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Działalność klubu Legion HDK jest oparta o wspierających nas wolontariuszy z całego kraju, którzy swoją pracą jako koordynatorzy budują społeczności dawców w swoich regionach. Takie osoby pomagają nam jak tylko potrafią. Praca każdego z nich jest inna i w innym wymiarze lecz ukierunkowana na rozwój możliwości kierowanych dla Honorowych Dawców Krwi.
Tworząc odznaczenie "Serce Legionu" staraliśmy się dać możliwość podziękowania wszystkim tym, którzy poświęcając swój czas prywatny wspierają nas i polskie społeczeństwo. Dlatego do pierwotnych kryteriów dotyczących m.in. lat członkostwa w klubie Legion, czy ilości oddanej krwi dołączyliśmy także możliwość otrzymania odznaczenia za pośrednictwem wsparcia, którego od Was od kilku lat doświadczamy.

Mając wiedzę na temat dokonań naszych wolontariuszy i wspierających nasze działania osób, rodzaje wsparcia podzieliliśmy na następujące kategorie premiowane odpowiednią ilością gwiazdek wsparcia:

Syrena Legionu - najbardziej premiowanym wsparciem jest pomoc innemu człowiekowi. W ramach Systemu Reagowania Na Apele o Krew "Syrena Legionu" będziemy publikować Apele o Krew w waszych regionach, dawcy, którzy pomogą nam wspierać potrzebujących czy też Centra Krwiodawstwa będą wyróżniani 5-cioma gwiazdkami wsparcia.

Punkty zniżek (nieaktywne do czasu powstania nowej platformy zniżek) - kolejną z możliwości wsparcia jest znajdowanie punktów zniżek w Ogólnopolskim Systemie Zniżek "Legion Bohaterów". Już niebawem będzie on oparty o Portal Legion i mobilna aplikację "Legion HDK - Honorowy Dawca Krwi" dając tym samym szybki dostęp do wyszukania i sprawdzenia zniżek dla krwiodawców najbliższej okolicy. Osoby, które znajdą nowy punkt zostaną wyróżnione czterema gwiazdkami wsparcia.

Akcje krwiodawstwa - znamy wielu krwiodawców, którzy często organizują akcje krwiodawstwa nie będąc zrzeszonymi w klubach. Ten rodzaj wsparcia jest przeznaczony dla takich właśnie osób. Za każdą zorganizowaną akcję pod egidą Legionu będą otrzymywać trzy gwiazdki wsparcia.

Wsparcie kampanii - co roku staramy się w wyjątkowy sposób podkreślać ważne dla nas okresy związane z różnymi wydarzeniami historycznymi czy też tematyka bliską naszemu sercu poprzez organizację ogólnopolskich kampanii społecznych. Każdy dawca, który weźmie w nich udział i doda donację kampanii zostanie wyróżniony dwoma gwiazdkami wsparcia.

Wsparcie organizacyjne - często przy naszych działaniach pomagają nam dawcy. Niekiedy jest to drobna pomoc w postaci wsparcia przy organizacji akcji krwiodawstwa, czy też załatwienia drobnej sprawy w swoim Centrum Krwiodawstwa. Specjalnie dla nich jest ten rodzaj wsparcia, który premiujemy jedną gwiazdką wsparcia.

Inne rodzaje wsparcia - kategoria przeznaczona dla osób pomagających nam w wymiarze wykraczającym poza wyżej wspomniane możliwości. Są wśród nas osoby, które robią niewspółmiernie więcej niż pozostali działając dla społeczeństwa i Legionu z ogromnym zaangażowaniem. Ze względu na ich duże poświęcenie ilość gwiazdek wsparcia nadawana jest indywidualnie.

 

Uwaga! Zatwierdzaniem gwiazdek wsparcia zajmować się będą koordynatorzy działający w danym oddziale oraz osoby wyznaczone przez Kapitułę Serca Legionu. Po wybraniu swojego oddziału w profilu użytkownika portalu możecie się łatwo skontaktować z koordynatorami i dowiedzieć, jakiego rodzaju wsparcia aktualnie najbardziej potrzebują.
Informujemy, iż w chwili obecnej przyznawanie gwiazdek wsparcia jest wstrzymane do odwołania. O ponownym uruchomieniu poinformujemy na naszym fanpage'u.

 

Ostatnie donacje

Sebastian Jarecki

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Nowy Sącz / RCKiK Kraków

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 19350


Data: 2024-05-23

2024-05-24
Damian Piwowarczyk

Donacja: Osocze: > 600ml po 17.05.2019

2024-05-24
Maciej Wilk

Donacja: Krew pełna: 450ml

2024-05-24
Sonia Stańczak

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału Leśnik

  Łukasz Auguścik

 • Koordynator Oddziału NIL

  BOSMAN

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Klubu HDK Legion przy Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

  Jarosław Kubacki

 • Zastępca Koordynatora Oddziału

  Przemysław Popiołek

Wydarzenia

KRWAWY PONIEDZIAŁEK Z BRICODEPOT PUŁAWY Kolejna nasza AKCJA!!!! Dzięki uprzejmości BRICODEPOT PUŁAWY ORAZ CASTORAMA będziecie mieli
28.05.2024r. - Akcja krwiodawstwa Oddaj Krew z Leśnikiem w...

80 lat temu została stoczona Bitwa o Monte Cassino

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu