Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

O nas

     Podejmując staż ,,jak rozmawiać, żeby dobrze leczyć" w Hospicjum, po skończonych 6 - letnich studiach lekarskich, spotkałem Darka...miał wtedy nieco ponad 20 lat...chorował na nowotwór...ROZSIANA choroba nowotworowa, obrzęki limfatyczne, człowiek ważący 120 kg ? nie! ważył zaledwie 40 ! reszta to woda gromadząca się w jego ciele...zabijająca Go z każdą chwilą. Ja czekałem, a Chłopak nie chciał rozmawiać...a jednak udało się - pewnego dnia  wyciągnął rękę! Okazało się, że był niezwykle utalentowanym plastycznie i graficznie chłopakiem ! Zaprojektował LOGO (wtedy jeszcze powstającej w mojej głowie) Kampanii ,,Twoje TAK ma ZNACZENIE!". Zastanowiłem się wtedy, gdzie jest granica możliwości człowieka ?! Skoro ten mężczyzna podjął rehabilitację! Spędził ostanie tygodnie życia chodząc o własnych siłach! Do końca czuł smak życia! Nie dość, że zaprojektował LOGO akcji, której jeszcze nie było, zorganizował koncert swoich przyjaciół dla osób przebywających w tamtym czasie w Hospicjum. ....JEGO TAK miało ZNACZENIE! Podjął walkę i konkretne działanie ! Poczuł, że ŻYJE, choć dziś nie ma Go już z nami !

Wtedy i ja poczułem, że słowo TAK...moja chęć...zaangażowanie ! TO ma ZNACZENIE... moje TAK ma ZNACZENIE ! Twoje TAK ma ZNACZENIE!

Twoje TAK ma ZNACZENIE
Twoje TAK ma ZNACZENIE
Twoje TAK ma ZNACZENIE  Lubliniec 2017r
Twoje TAK ma ZNACZENIE Lubliniec 2017r
Twoje TAK ma ZNACZENIE 26.05.2018
Twoje TAK ma ZNACZENIE 26.05.2018
To cała prawda
To cała prawda
Twoje TAK ma znaczenie !
Twoje TAK ma znaczenie !
Twoje TAK ma znaczenie
Twoje TAK ma znaczenie

Kampania

     Kampania powstała w roku 2016...dziesiątki rozmów, setki telefonów...tuziny podań... opór ? Oczywiście, że tak ! Jednak nie poddałem się i spotkałem na swojej drodze grono bardzo przychylnych mi i zaangażowanych osób !:) Zorganizowałem I Edycję Kampanii Twoje TAK ma ZNACZENIE! Panel bezpłatnych badań, szereg konsultacji lekarskich, miasteczko dla dzieci. Media lokalne i ogólnopolskie ?! ...mówili:

,,to nie ma szans", a jednak ! ;)

     Mamy rok 2018 i organizujemy III już Edycję tego niezwykłego Happeningu. Dziękuję za wsparcie Rodzicom, Żonie , Prezes Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w ZABRZU Alicji Chachaj, Burmistrzowi miasta Lubliniec Edwardowi Maniura, Staroście powiatu Lublinieckiego Joachimowi Smyła. LOGO to właśnie dzieło trzech niezwykłych osób, na które składają się: SERCE-RĄCZKA Z KCIUKIEM (Darek), tekst ,,Twoje TAK ma ZNACZENIE" (Michał Wieczorek) oraz kolorowe trójkąty widoczne na pełnym LOGO kampanii, które znajdziecie w innych miejscach strony wraz z ostateczną aranżacją LOGO (Joanna Berbesz). Cudowne osoby, które jako pierwsze powiedziały TAK, i którym bardzo z tego miejsca dziękuję.


Autor:

 

Ostatnie donacje

Rafal Zamrzycki

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Punkt / RCKiK Katowice

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 10350


Data: 2019-09-14

2019-09-10
Dariusz Moszyk

Donacja: Krew pełna: 450ml

2019-06-26
Dariusz Moszyk

Donacja: Osocze: > 600ml po 17.05.2019

2019-05-17
Dariusz Moszyk

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Prezes SHDK Legion

  Robert Kowalewski

 • Koordynator Oddziału Commando

  BAGI

 • Koordynator ZO NSZZ FSG Warszawa

  Robert Lis

 • Koordynator Oddziału Legionowo

  Michał Łobejko

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj