Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

 

Twoje TAK ma ZNACZENIE

Kampania powstała w roku 2016...dziesiątki rozmów, setki telefonów...tuziny podań... opór ? Oczywiście, że tak ! Jednak grono bardzo przychylnych zaangażowanych osób pomogło w stworzeniu tego niezwykłego wydarzenia !:) Zorganizowano I Edycję Kampanii Twoje TAK ma ZNACZENIE! Panel bezpłatnych badań, szereg konsultacji lekarskich, miasteczko dla dzieci. Media lokalne i ogólnopolskie ?! ...mówili:

,,to nie ma szans", a jednak ! ;)

Mamy rok 2019 i rozpoczynamy działania na rok 2020, na które pozwoliło założenie Fundacji Twoje TAK ma ZNACZENIE w Grudniu 2018 roku. Misją Fundacji jest organizacja akcji prozdrowotnych z badaniami przesiewowymi, profilaktycznymi oraz organizacja koncertów oraz licznych debat poruszających tematykę transplantacji, jej możliwości i ograniczeń. Głównym jednak wydarzeniem, na którym skupiamy się najbardziej jest Kampania Twoje TAK ma ZNACZENIE.

1.jpg

Więcej pod linkami:
https://www.facebook.com/twojetakmaznaczenie/

https://www.youtube.com/watch?v=D2bb3OuEC7Q

Liczba przeprowadzonych bezpłatnych badań w mieście Lubliniec w woj. Śląskim w poszczególnych latach.

2.jpg

Pomysłodawca akcji ,,Twoje TAK ma ZNACZENIE”? Jest młodym lekarzem, przez niektórych nazywanym niechlubnie ,, idealistą". Jednak przez jego działanie, szczerzenie pasji we współpracy z wieloma ludźmi stara się pokazać , że warto żyć! Żyć jak najdłużej w dobrym zdrowiu i żyć tak, by po śmierci móc nadal pomagać innym. To właśnie Karol i takim hasłem dzieli się, zachęcając do podjęcia tematu Transplantacji. Pierwszy zarzut w trakcie spotkań z przeciwnikami transplantacji to pojęcie śmierci. Przecież ktoś musi umrzeć, żeby ktoś mógł żyć! - słyszał niejednokrotnie. A gdyby spojrzeć w inny sposób? Ktoś może żyć, jeśli ja już nie mogę? Zderzył się z wieloma ludzkimi tragediami, jednak historia terminalnie chorego Darka, którego poznał w hospicjum, zmieniła Jego podejście do walki - walki do ostatniej chwili. Ten ponad 20-letni mężczyzna z rozsianą chorobą nowotworową rysując w ostatnich chwilach życia LOGO kampanii TWOJE TAK MA ZNACZENIE, której Karol był pomysłodawcą udowodnił, że nawet będąc na skraju wyczerpania fizycznego możemy walczyć o marzenia...o siebie! Jego determinacja i bolesna rehabilitacja doprowadziła do tego, iż ostatnie dni życia spędził z uśmiechem na twarzy, spełniając się jako grafik. Darek nie mógł nikomu pomoc poprzez oddanie narządów z powodu stanu jego zdrowia, sprawił jednak, iż Karol postanowił nie poddawać się w dążeniu do stworzenia kampanii prozdrowotnej promującej ideę Transplantacji. Jak sam cytuje: ,, Kiedy się budzę i serce moje bije, kiedy się budzę i oddycham. To biorę się za życie i żyje... Nie wzdycham! '' (słowa piosenki – Adam Berbesz).

3.jpgAutor:

 

Ostatnie donacje

Jarosław Haracewiat

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Poznań

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 20250


Data: 2022-11-26

2022-11-29
Joanna Kuliberda

Donacja: Osocze: > 600ml po 17.05.2019

2022-11-29
Mariusz Woźniak

Donacja: Krew pełna: 450ml

2022-11-29
Łukasz Studziński

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału przy 5 Tarnogórskim Pułku Chemicznym

  Krzysztof Terlecki

 • Wiceprezes SHDK Legion / Koordynator oddziału Internetowego

  Jarek Schnober

 • Zastępca Koordynatora Oddziału

  Marta Godyń

 • Koordynator Oddziału Leśnik

  Łukasz Auguścik

Wydarzenia

wydarzenie
03.12.2022 - Akcje krwiodawstwa - Rynek Serock

W sobotę 03.12.2022 akcja krwiodawstwa!

Zapraszamy Wszystkich chętnych do podzielenia

6.12.2022r. - Akcja krwiodawstwa Oddaj Krew z Leśnikiem -...
08.12.2022 - Zbiórka krwi

Zbiórka jak największej ilości krwi, propagowanie idei krwiodawstwa w środowisku służby wśród

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj