Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

SYRENA LEGIONU

Czym jest SYRENA LEGIONU

     System Reagowania Na Apele o Krew to pomoc bezpośrednia kierowana do osób, którzy potrzebują krwi lub dla bliskiej osoby z powodu jej leczenia czy nagłego zdarzenia (wypadku) w chwili, kiedy w placówce medycznej brakuje tego bezcennego leku (wakacje, ferie, okresy około świąteczne).
     System będzie funkcjonował w miastach, gminach i powiatach gdzie zostanie rozwinięta infrastruktura powiadamiania oraz zorganizowana kampania edukacyjno-informacyjna o Honorowym Krwiodawstwie w celu pozyskania wystarczającej liczby chętnych dawców, którzy w nagłej sytuacji będą mogli oddać krew w odpowiednim miejscu, czasie czy punkcie poboru krwi.
     Honorowi Dawcy Krwi o potrzebie oddania krwi dla swojego "sąsiada" lub też "w pobliżu leczenia osoby potrzebującej" będą powiadamiani drogą sms-ową oraz mailową.

     Przy rozwijaniu Syreny zamierzamy także współpracować z innymi Klubami. Znając okoliczne urzędy, media czy przede wszystkim zrzeszając wokół siebie krwiodawców Kluby będą mogły szybko i skutecznie reagować na Apele korzystając z naszych funkcjonalności. W razie chęci współpracy prosimy wpierw założyć Profil Klubu:

Kiedy i jak apelować !?

     Chcąc apelować o Krew zorientuj się dokładnie w miejscu leczenia bliskiej osoby czy faktycznie są braki krwi, o którą chcesz zabiegać. Często słysząc, iż potrzebne będzie przetoczenie krwi czy też jej podanie ze względu na duży ubytek reagujemy dość emocjonalnie bojąc się o bark jej dostępności.

 • Osoba z rejonu objętego SYRENĄ proszona jest o wybór miejsca funkcjonowania Systemu poniżej, znajdzie tam odpowiedni formularz oraz kontakt do wolontariusza obsługującego "Miejscowe Apele o Krew".
 • Osoba chcąca opublikować Apel o Krew będąca poza rejonem objętym SYRENĄ może uzupełnić odpowiedni formularz "Dodaj Apel o Krew", który znajduje się poniżej.

Osoba, która zgłasza Apel o Krew (dodaje apel) musi się zarejestrować na portalu.

 

zaloz profil syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk          dodaj apel syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk          opublikowane apele syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk

 

 

Ostatnie donacje

Jakub Łukasik

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Punkt / RCKiK Zielona Góra

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 24300


Data: 2018-10-15

2004-03-03
Tomasz

Donacja: Krew pełna: 450ml

2014-09-09
Tomasz

Donacja: Krew pełna: 450ml

2015-06-11
Tomasz

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału Giżycko

  Kamil Buć

 • Koordynator Nowego Dworu Mazowieckiego

  Daniel Jeszke

 • Koordynator ZO NSZZ FSG Warszawa

  Robert Lis

 • Koordynator Oddziału Płock

  Karol Krajewski

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni

Zaloguj
Zarejestruj