Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

SYRENA LEGIONU

 

Kiedy i jak apelować !?

Chcąc zaapelować o Krew zorientuj się dokładnie w miejscu leczenia osoby potrzebującej czy faktycznie są braki krwi, o którą chcesz zabiegać. Często słysząc, iż potrzebne będzie przetoczenie krwi czy też jej podanie ze względu na duży ubytek reagujemy dość emocjonalnie bojąc się o jej dostępność. Istotnym elementem jest, by dawca w miarę możliwości oddał krew w pobliżu miejsca leczenia potrzebującego, gdyż rzadko krew jest transportowana poza rejon zabezpieczenia danego Centrum Krwiodawstwa. Stąd apele kierunkowe oraz prośba o przekazywanie ich swoim znajomym i rodzinie w pobliżu leczenia chorego.

profil pomoc syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk

Uruchomienie Syreny Legionu odbywać się będzie w miarę możliwości, a więc zależne od ilości założonych profilów dawców w danym regionie. W przypadku braku możliwości przygotujemy apel graficznie, umieścimy go na portalu oraz udostępnimy na Fanpage i grupy tematyczne na Facebooku do wiadomości dawców.

Osoba zgłaszająca Apel o Krew powinna:

a) być zarejestrowana na Portalu Legion;
b) zapoznać się z Regulaminem "Syreny Legionu";
c) uzupełnić odpowiedni formularz "Dodaj Apel o Krew".

 

zaloz profil syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk   zaloz profil syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk   dodaj apel syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk   opublikowane apele syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk

 

Czym jest SYRENA LEGIONU

System Reagowania Na Apele o Krew to pomoc bezpośrednia kierowana do osób, które potrzebują krwi z powodu leczenia czy nagłego zdarzenia (wypadku) w chwili, kiedy w placówce medycznej brakuje tego bezcennego leku (wakacje, ferie, okresy około świąteczne).
System będziemy się starać uruchamiać w miastach, gminach i powiatach gdzie zostanie rozwinięta infrastruktura powiadamiania oraz zorganizowana kampania edukacyjno-informacyjna o Honorowym Krwiodawstwie np. poprzez prelekcje i "E-learning Legionu" w szkołach średnich, gdzie w sposób przystępny i ciekawy będziemy zarażać młodych ludzi ideą ratowania życia. Zarejestrowani dawcy o potrzebie oddania krwi dla swojego "sąsiada" lub też mieszkając "w pobliżu leczenia osoby potrzebującej" będą powiadamiani przez nas mailem, sms-em lub poprzez aplikację by mogli oddać krew w odpowiednim miejscu, czasie czy punkcie poboru krwi.
Syrena Legionu to system mający na celu pomagać osobom w trudnej sytuacji ale także wspierać działania Narodowego Centrum Krwi i Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce co rok borykających się z niskim stanem krwi szczególnie w wakacje. Przy rozwijaniu Syreny zamierzamy także współpracować z innymi klubami i organizacjami HDK, które posiadając swoich członków i działaczy otrzymają od nas możliwości i narzędzia do ich powiadamiania o nagłej potrzebie oddawania krwi. W razie chęci współpracy prosimy założyć Profil Klubu:

    zaloz profil syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk          zaloz profil syrena legionu system reagowania na apele o krew legion legionhdk  

Rozwijanie SYSTEMU

Budowę SYRENY rozpoczęliśmy od współpracy z okolicznymi urzędami, które zawsze wspierają nasze innowacyjne działania i rozwiązania. Otrzymane od nich wsparcie pozwoliło nam wpierw opracować i wdrożyć podstawę działania systemu tj. opisy, sposób działania, uzbrojenie Portalu Legion w moduły komunikacyjno-statystyczne pozwalające na dobór osób o odpowiedniej grupie krwi z możliwością wysłania powiadomień a także elementy statystyczne mogące pokazać dokładne ilości i podział grup krwi w danym regionie (wg. założonych profili na portalu). Dzięki urzedom udało się nam także stworzyć pierwszy na świecie E-learning Honorowego Dawstwa Krwi, któy po mału rozwijamy i instalujemy w szkołach średnich.

Kolejnym krokiem było otrzymanie ogromnego wsparcia od Narodowego Instytutu Wolności w programie FIO 2019/2020 dzięki któremy jesteśmy w stanie rozwinąć system w kilkunastu miejscach w Polsce, uruchomić Biuro Legionu ale także storzyć innowacyjną Aplikację "Legion Bohaterów - Honorowi Dawcy Krwi" będącą połaczeniem aplikacji ratunkowej dla potrzebujących oraz wspraciem i pomocą dla dawców, klubów i organizacji HDK, jak również samych Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Aplikacja tworzona jest przy współpracy z Conor Interactive - twórcy i opiekuna Portalu Legion przez Grupą Euvic - jedną z najszybciej rozwijających się spółek IT na świecie.

 

Wsparcie IT

Wsparcie Syreny Legionu

 

Ostatnie donacje

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Szczecin

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 450


Data: 2019-10-19

2019-04-11
Damian Grzybek

Donacja: Krew pełna: 450ml

2019-10-19
Paweł Biłan

Donacja: Krew pełna: 450ml

2019-10-18
Robert Grzyb

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Prezes SHDK Legion

  Robert Kowalewski

 • Grafik

  Grzegorz Grzywocz

 • Członek Zarządu Oddziału

  Piotr Widera

 • Koordynator Oddziału Internetowego

  Jarek Schnober

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj