Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

System Reagowania Na Apele o Krew „Syrena Legionu” powstał całkiem przypadkiem w czasie jednego ze spotkań członków Klubu Legion, podczas którego Prezes Klubu przedstawiał funkcjonalności strony oraz etapy ich realizacji. Jak można zauważyć nasz Portal jest bardzo rozwinięty, dający wiele możliwości przede wszystkim naszym podopiecznym Honorowym Dawcom Krwi ale także promujący naszych Partnerów jak Urzędy i Media chcące wspierać naszą piękną ideę.

I. Pomysł - pierwsze kroki

Funkcje jakimi dysponuje strona okazały się być „okazją” bezpośredniego ratowania ludzkiego życia, jedynym ogniwem - niezbędnym i najważniejszym - by nam się udało to dawcy, o których zainteresowanie będziemy zabiegać. Mamy nadzieję, że w tym przedsięwzięciu pomoże nam wielu wspierających Partnerów.  Perspektywę wykorzystania nowoczesnych opcji pierwsza zauważyła nasza koleżanka, która do tej pory nie wierzy na co tak na prawdę wpadła!

Pomysłodawcą Systemu jest Justyna Matuszewska

Możliwości jakimi dysponuje Portal to jedno, realizacja projektu to bardziej złożona sprawa. Zanim podjęliśmy decyzję o realizacji projektu wpierw przeprowadziliśmy rozmowy z Centrami Krwiodawstwa, które są bezpośrednio odpowiedzialne za dbanie o zapewnienie krwi i jej składników dla naszego społeczeństwa.

Zarząd Legionu podjął jednomyślnie decyzję, iż rozwijanie systemu rozpoczniemy w miejscu gdzie powstaliśmy przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Legionowie.  W powiecie legionowskim wielokrotnie współpracowaliśmy ze wszystkimi urzędami i mediami realizując kilka projektów w których nam pomagano ale także ze względu na fakt, iż to miejsce i wielu wspaniałych ludzi z okolicy wspierających polskie społeczeństwo, którzy na pewno z wielkim zaangażowaniem wesprą tak wielki i szczytny program pomocy bezpośredniej dla tych, którzy niekiedy walczą w swej najważniejszej wojnie – o własne zdrowie i życie.

Liczymy także na wsparcie kolejnych urzędów, które mają kontakt ze swoimi mieszkańcami a jak wiemy wśród nich zawsze się znajdą dawcy chętni pomóc. Dla urzedu Syrena to nie tylko system ale także możliwość kontaktu ze swoimi krwiodawcami, który w przyszłości będziemy chcili wykorzystywać do wspólnych wydarzeń, konkursów a nawet spotkań związanych z ideą Honorowego Krwiodawstwa

 

 II. Projekt i zasady działania

Każde działanie by było sprawne wymaga prostoty - to zadanie wymagało rozmów z programistami naszego Partnera Conor Interactive. Po wstępnych uzgodnieniach rozpoczęliśmy tworzenie odpowiednich modułów oraz projektowanie wizualne. Przy projekcie logo wsparła nas Fundacja Active Life, resztą grafik zajął się Prezes Klubu. Należy także wspomnieć wsparcie jakie uzyskaliśmy od Starostwa Legionowskiego, gdzie funkcjonalność i projekty były konsultowane a niektóre nawet przez nich tworzone. Wspólna praca przy jednej wizji dała efekt, który widzicie na portalu jako Syrena Legionu.

Syrena to nie tylko wysyłanie informacji sms-em czy mailem do krwiodawców, to także zaplecze kontaktu z dawcami przez Portal i Urząd ale także danie możliwości przekazu najważniejszych elementów dotyczących krwiodawstwa w okolicy gdzie dla każdego urzędu przygotowywujemy najważniejsze informacje wraz ze statystykami rejonu, które urząd będzie zamieszczał na własnej stronie internetowej dając tym samym szybki dostęp dawcom do istotnych informacji.

 

 III. Wsparcie innych partnerów

Przy rozwijaniu Systemu ważne jest by dotrzeć do jak największej ilości krwiodawców chętnych brać udział w bezpośrednim ratowaniu życia. Tego typu rodzajem wsparcia - informowaniem - zajmują się Media, z którymi już wielokrotnie współpracowaliśmy i wiemy, że jak trzeba można na nie liczyć. Zaoferowały od nadania patronatu medialnego po informowanie o możliwościach Syreny, zapraszania dawców do zakładania niezbędnych profili po przekazywanie rezultatów wspólnego działania.

.

IV. Rozwijanie Syreny

Budowę Syreny rozpoczęliśmy od współpracy z okolicznymi urzędami. Otrzymane od nich wsparcie pozwoliło nam wpierw opracować i wdrożyć podstawę działania systemu tj. opisy, sposób działania, uzbrojenie Portalu Legion w moduły komunikacyjno-statystyczne pozwalające na dobór osób o odpowiedniej grupie krwi z możliwością wysłania powiadomień a także elementy statystyczne mogące pokazać dokładne ilości i podział grup krwi w danym regionie (wg. założonych profili na portalu). Dzięki urzedom udało się nam także stworzyć pierwszy na świecie E-learning Honorowego Dawstwa Krwi, któy po mału rozwijamy i instalujemy w szkołach średnich.

Kolejnym krokiem było otrzymanie ogromnego wsparcia od Narodowego Instytutu Wolności w programie FIO 2019/2020 dzięki któremy jesteśmy w stanie rozwinąć system w kilkunastu miejscach w Polsce, uruchomić Biuro Legionu ale także storzyć innowacyjną Aplikację "Legion Bohaterów - Honorowi Dawcy Krwi" będącą połaczeniem aplikacji ratunkowej dla potrzebujących oraz wspraciem i pomocą dla dawców, klubów i organizacji HDK, jak również samych Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Aplikacja tworzona jest przy współpracy z Conor Interactive - twórcy i opiekuna Portalu Legion przez Grupą Euvic - jedną z najszybciej rozwijających się spółek IT na świecie.

 


 

Wdrażanie Syreny Legionu:

Fundacja Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion

w oparciu o funkcjonowanie:

Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi - Legion
Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion

 

Project Manager:                        Robert Kowalewski

Wsparcie merytoryczne:           Ewa Góralczyk

Pomysłodawca systemu:          Justyna Matuszewska

Nazwa systemu:                         Sławomir Bagan

Projekt logo:                                 Fundacja Active Life

Engine:                                          Conor Interactive

Aplikacja:                                      Euvic

 

 

 

Wsparcie IT

Wsparcie Syreny Legionu

 

Ostatnie donacje

Dariusz Dąbrowski

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Ciechanów / RCKiK Warszawa

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 900


Data: 2024-06-14

2019-12-15
Dariusz Dąbrowski

Donacja: Krew pełna: 450ml

2024-06-19
Artur

Donacja: Krew pełna: 450ml

2024-06-19
Krzysztof

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału Trójkolorowi

  Sebastian

 • Koordynator Oddziału Poznań

  Benon Hańćkowiak

 • Koordynator Oddziału Klubu HDK Legion przy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

  Mateusz Kołodziej

 • Koordynator Oddziału Wojskowy Klub HDK Legion przy 18 Pułku Logistycznym w Łomży

  Karol Jankowski

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu