Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

       System Reagowania Na Apele o Krew „Syrena Legionu” powstał całkiem przypadkiem w czasie jednego ze spotkań członków Klubu Legion, podczas którego Prezes Klubu przedstawiał funkcjonalności strony oraz etapy ich realizacji. Jak można zauważyć nasz Portal jest bardzo rozwinięty, dający wiele możliwości przede wszystkim naszym podopiecznym Honorowym Dawcom Krwi ale także promujący naszych Partnerów jak Urzędy i Media chcące wspierać naszą piękną ideę.

I. Pomysł - pierwsze kroki

     Funkcje jakimi dysponuje strona okazały się być „okazją” bezpośredniego ratowania ludzkiego życia, jedynym ogniwem - niezbędnym i najważniejszym - by nam się udało to dawcy, o których zainteresowanie będziemy zabiegać. Mamy nadzieję, że w tym przedsięwzięciu pomoże nam wielu wspierających Partnerów.  Perspektywę wykorzystania nowoczesnych opcji pierwsza zauważyła nasza koleżanka, która do tej pory nie wierzy na co tak na prawdę wpadła!

     Możliwości jakimi dysponuje Portal to jedno, realizacja projektu to bardziej złożona sprawa. Zanim podjęliśmy decyzję o realizacji projektu wpierw przeprowadziliśmy rozmowy z Centrami Krwiodawstwa, które są bezpośrednio odpowiedzialne za dbanie o zapewnienie krwi i jej składników dla naszego społeczeństwa. Pomysł im się spodobał zatem należało znaleźć pierwszy Urząd, który byłby chętny wesprzeć uruchomienie Syreny. Jednomyślnie zaangażowane osoby podjęły decyzję o wyborze Starostwa Powiatowego w Legionowie, które od początku istnienia Klubu Legion wielokrotnie nas wspierało w większości naszych projektów.

 II. Projekt i zasady działania

      Każde działanie by było sprawne wymaga prostoty - to zadanie wymagało rozmów z programistami naszego Partnera Conor Interactive. Po wstępnych uzgodnieniach rozpoczęliśmy tworzenie odpowiednich modułów oraz projektowanie wizualne. Przy projekcie logo wsparła nas Fundacja Active Life, resztą grafik zajął się Prezes Klubu. Należy także wspomnieć wsparcie jakie uzyskaliśmy od Starostwa Legionowskiego, gdzie funkcjonalność i projekty były konsultowane a niektóre nawet przez nich tworzone. Wspólna praca przy jednej wizji dała efekt, który widzicie na portalu jako Syrena Legionu.
      Syrena to nie tylko wysyłanie informacji sms-em czy mailem do krwiodawców, to także zaplecze kontaktu z dawcami przez Portal i Urząd ale także danie możliwości przekazu najważniejszych elementów dotyczących krwiodawstwa w okolicy gdzie dla każdego urzędu przygotowywujemy najważniejsze informacje wraz ze statystykami rejonu, które urząd będzie zamieszczał na własnej stronie internetowej dając tym samym szybki dostęp dawcom do istotnych informacji.

 III. Wsparcie innych partnerów

      Przy rozwijaniu Systemu ważne jest by dotrzeć do jak największej ilości krwiodawców chętnych brać udział w bezpośrednim ratowaniu życia. Tego typu rodzajem wsparcia - informowaniem - zajmują się Media, z którymi już wielokrotnie współpracowaliśmy i wiemy, że jak trzeba można na nie liczyć.
      Zaoferowały od nadania patronatu medialnego po informowanie o możliwościach Syreny, zapraszania dawców do zakładania niezbędnych profili po przekazywanie rezultatów wspólnego działania.

      Liczymy także na wsparcie kolejnych urzędów, które mają kontakt ze swoimi mieszkańcami a jak wiemy wśród nich zawsze się znajdą dawcy chętni pomóc. Dla urzedu Syrena to nie tylko system ale także możliwość kontaktu ze swoimi krwiodawcami, który w przyszłości będziemy chcili wykorzystywać do wspólnych wydarzeń, konkursów a nawet spotkań związanych z ideą Honorowego Krwiodawstwa.

 

 

 

 

 

Wdrażanie Syreny Legionu:

Fundacja Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion

w oparciu o funkcjonowanie:
Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi - Legion
Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion

 

Project Manager:                        Robert Kowalewski

Wsparcie merytoryczne:           Ewa Góralczyk

Pomysłodawca systemu:          Justyna Matuszewska

Nazwa systemu:                        Sławomir Bagan

Projekt logo:                                Fundacja Active Life

Engine:                                         Conor Interactive

Ostatnie donacje

Jacek Górski

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Warszawa

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 12150


Data: 2019-06-21

2019-05-08
Piotr Werema

Donacja: Krew pełna: 450ml

2019-03-07
Piotr Werema

Donacja: Krew pełna: 450ml

2019-04-25
Tomasz Kowalczuk

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału Internetowego

  Jarek Schnober

 • Grafik

  Grzegorz Grzywocz

 • Członek Zarządu Fundacji

  Justyna Matuszewska

 • Koordynator "Ognisty Legion"

  Maciej Dąbrowski

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni

Zaloguj
Zarejestruj