Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Dowództwo Garnizonu Warszawa

Dowództwo Garnizonu Warszawa

Adres:

00-909 Warszawa
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 4

Kontakt:

Telefon: +48 261 879 100
url: http://dgw.wp.mil.pl/

Kraj:

Polska - pl

Województwo:

mazowieckie

Opis wsparcia:

     Dowództwo Garnizonu Warszawa można by rzec zaczęło wspierać nasze inicjatywy całkiem przez przypadek. W swoim Klubie Garnizonowym organizuje wiele wspaniałych przedsięwzięć, jednym z nich jest "Wieczór z weteranem" organizowany z Centrum Weterana. Na takim właśnie spotkaniu zauważyli nasz potencjał i najpiękniejszą ideę - ideę największych wartości - ratowania życia! Wtedy postanowili nas wspierać i robią to do dnia dzisiejszego.

Jak sami o sobie piszę: Żołnierze mają to we krwi

Autorem zdjęć jest st. szer. Michał Wójcik

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

     Honorowe krwiodawstwo – niezaprzeczalny symbol dobrego serca, empatii i bezwarunkowej pomocy bliźniemu. W tę szczytną ideę żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej zatrudnieni w Dowództwie Garnizonu Warszawa i podległych jednostkach wojskowych angażują się od lat nie szczędząc sił i zdrowia dla dobra potrzebujących.

     Uczestniczą w akcjach organizowanych przez ministerstwo obrony narodowej, jak np. „Spokrewnieni Służbą” w marcu 2018 r., wspomagają potrzebujących także na co dzień, w swoich jednostkach, czasem regularnie, a czasem wtedy gdy zajdzie taka potrzeba. Do 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia raz na dwa miesiące zapraszany jest tzw. krwiobus by ułatwić honorowym dawcom pobranie. Jednostka ta na stałe współpracuje z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi i tylko w 2017 r. 317 żołnierzy oddało ponad 143 litry krwi.

     W kontekście charytatywnej działalności dzielenia się krwią wyróżnia się także 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia. Po katastrofie budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w styczniu 2006 r. w akcji przeprowadzonej w Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, działającej przy 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu udział wzięło 60 żołnierzy i pracowników wojska. Oddano wówczas ponad 27 litrów krwi. Jeden z żołnierzy 10 Pułku - chor. Piotr Ostrowski za wieloletnią działalność w ramach wolontariatu i propagowania idei honorowego krwiodawstwa był wielokrotnie odznaczany: m.in. Odznaką HDK, Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia, Odznaką Honorową PCK II stopnia oraz nadaną mu 14 czerwca 2018 r. z okazji  Światowego Dnia Krwiodawcy - odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Przez ponad 25 lat - oddał 50 litrów krwi.

     W Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo aż 25% kadry regularnie oddaje krew podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Mrągowie, którego prezesem jest żołnierz zawodowy Ośrodka mł. chor. Jacek Gajda. Podoficer ten organizował też, wspólnie z Fundacją Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku Kostnego, akcje pod hasłem "Dni Dawcy", podczas których zarejestrowano 352 potencjalnych dawców szpiku. W ubiegłym roku mrągowski HDK ustanowił rekord województwa warmińsko-mazurskiego w ilości zebranej krwi, a z analiz 2018 r. wynika, że i w tym roku może paść kolejny rekord zbiórki.

     W 2018 r. żołnierze 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego oddali ponad 67 litrów krwi podczas 150 akcji organizowanych zarówno przez MON jak i inne instytucje i organizacje pożytku publicznego. Pułk Ochrony w tym czasie zebrał ponad 68 litrów krwi angażując ponad 150 żołnierzy i pracowników cywilnych.

      Tylko podczas tegorocznej akcji „Spokrewnieni Służbą” 400 żołnierzy i pracowników cywilnych Dowództwa Garnizonu Warszawa i podległych jednostek wojskowych oddało łącznie 180 litrów krwi. Zaangażowały się wszystkie jednostki, nie tylko te, które regularnie pomagają zebrać krew, ale również Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego gdzie zebrano blisko 16 litrów oraz orkiestry wojskowe rozlokowane na terenie całej Polski. Wszyscy pomagamy, bo mamy to we krwi.

Partnerstwo przy projektach:

     Dowództwo Garnizonu Warszawa pojawiło się ze wsparciem, umożliwiając nam organizację „Wieczoru z Weteranem” i wystawy „W BOJU I W POTRZEBIE KRWI NIE SZCZĘDZĄC ...” w swoim Klubie Garnizonowym.  Mogliśmy zaprezentować żołnierzy krwiodawców, dla których oddawanie krwi jest pasją życia - często wynikającą z różnych ciekawych życiowych sytuacji.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

     Widząc nasze dążenia do powołania Wojskowej Rady Krwiodawstwa oraz wysłuchując opowieści kilku z nas postanowiono wesprzeć nasze działania. To dzięki Dowództwu mamy okazję przedstawić dorobek wielu Wojskowych Klubów HDK w publikacji "W boju i potrzebie krwi nie szczędząc", która okazała się świetną promocją wojskowego krwiodawstwa. Cieszy się dużą popularnością wśród krwiodawców w mundurach, doczekała się także bardzo szybko wydania w twardej oprawie co można zaobserwować na zdjęciach.

Plakat A3

      DGW pomogło nam także w podziękowaniu za wsparcie i pomoc Centrum Weterana, dla których Klub Legion wraz z innymi wojskowymi klubami postanowił zorganizować pierwszą kampanię Honorowego Krwiodawstwa z okazji "Dnia Weterana". Do wydarzenia dołączyło się blisko 40 klubów także cywilnych oddając krew z hasłem przewodnim zasięgniętym z publikacji: "W boju i potrzebie krwi nie szczędząc ... "

     W trakcie kampanii tak żołnierze zawodowi jak i cywilni krwiodawcy oddawali krew w całym kraju przesyłając swoje zdjęcia i filmiki co publikowaliśmy na fanpage'u wielu klubów, Centrum Weterana i Dowództwa Garnizonu Warszawa. Podczas naszego wspólnego działania zorganizowano blisko 50 akcji krwiodawstwa, udział wzięło prawie 2500 krwiodawców a udało się zebrać ponad 1100 litrów tego bezcennego leku jakim jest krew.

     OSTATECZNA MALA Mapa ILOSC KRWI

 

 

             Kampania "Niepodległą mamy we krwi"

kampania niepodlegla mamy we krwi legionhdkDowództwo Garnizonu Warszawa jako partner w Kampanii "Niepodległą mamy we krwi" przekazało nagrody dla głównych zwycięzców w kampanii jak również pomogały organizacyjne i promocyjnie w przedsięwzięciach związanych z wydarzeniem.

Link do projektu - Kampania "Niepodległą mamy we krwi"

 

 

           Kampania "Niepodległą mamy we krwi 2019"         

M legitymacja krwiodawcy hdk osogniecia honorowy dawca krwi fundacja klub legion legionhdk krwiodawstwo oddaj krew blood donorDowództwo Garnizonu Warszawa kolejny raz jako partner wsparło organizacyjnie i promocyjnie Kampanię "Niepodległą mamy we krwi 2019" oraz przekazało nagrody dla głównych zwycięzców w kampanii.

 

Link do kampanii -  Niepodległą mamy we krwi 2019

 

 

 


Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

47446
Klubowicze

6389

Wolontariat

661

Pozostali

40396

Najaktywniejsze kraje
Polska 47430
Wielka Brytania 11
Szwecja 2
Niemcy 1
Norwegia 1
Ukraina 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

47430
ogółem
6846
kobiety
40222
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Adrian Mądry

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Łuków / RCKiK Lublin

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 0


Data: 2018-12-28

2022-08-11
Mateusz Świercz

Donacja: Krew pełna: 450ml

2022-04-12
Jacek Sosnowski

Donacja: Krew pełna: 450ml

2022-08-15
Adam

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zostań pionierem

Zdobywaj doświadczenie

Współpracuj z okolicznymi urzędami i mediami

Stwórz oddział Klubu

Koordynuj oddziałem Klubu Legion na swój sposób i ze swoimi ludźmi

 
Bądź prekursorem

Rozwijaj jako pierwszy krwiodawstwo w swoim mieście i okolicy

Wspieraj nas

Wykorzystaj swoje umiejętności i wspieraj nasze działania

 
Kreuj działania

Twórz z innymi organizacjami wspólne eventy, pikniki na rzecz społeczeństwa

Znajduj zniżki

Zostań ambasadorem systemu zniżek dla krwiodawców "Razem dla dawców"

 
Zobacz więcej   

Zespół legionu

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Płock ds. mundurowych

  Łukasz Jędrzejewski

 • Koordynator Oddziału Szczecin

  Artur Grobelko

 • Zastępca Koordynatora

  Magdalena Ligęza

 • Koordynator Oddziału Leśnik

  Łukasz Auguścik

Wydarzenia

wydarzenie
27.08.2022 Akcja Krwiodawstwa z NIL-em "FESTYN KOMANDOSA"

Zapraszamy na Akcję Krwiodawstwa Klubu HDK przy Jednostce Wojskowej NIL - to już drugi raz mamy

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj