Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

Centrum Weterana

Centrum Weterana

Adres:

00-909 Warszawa
Puławska 6A

Kontakt:

Telefon: 261842075
url: https://cwdpgp.wp.mil.pl/pl/

Kraj:

Polska - pl

Województwo:

mazowieckie

Opis wsparcia:

 centrum weterana krwiodawstwo leszek stepien oddaj krew legionhdk    Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa włączyło się czynnie w pomoc oraz wsparcie Wojskowemu Krwiodawstwu na prośbę jednego ze swoich podopiecznych - Prezesa Legionu a zarazem weterana poszkodowanego, który organizując galę krwiodawstwa pt. Inauguracja Odznaczenia "Serce Legionu" w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego zaprosił Centrum do współorganizacji. Było to jedno z większych przedsięwzięć tego typu na Mazowszu, na które przybyło większość Wojskowych Klubów HDK z całej Polski.
      Centrum podjęło także decyzję, że poza pracami przy samej uroczystości pójdzie o krok dalej ... wraz z nami będzie krzewić Honorowe Krwiodawstwo w Polsce! Rozpoczętą, wspólną drogę najlepiej oddają słowa Dyrektora Centrum Weterana płk Leszka STĘPNIA: 

... jestem dumny wspierając kolegów, żołnierzy, weteranów działań na polu walki, którzy tam przelewali krew za innych a tutaj świadomie oddają część siebie, by ratować ludzkie istnienia. Można powiedzieć, że niejako spłacam kiedyś zaciągnięty dług ... to dzięki nim, często anonimowym ja i wielu Polaków dalej żyję. Gdyby nie takie działania jak tutaj obecnych Wojskowych Klubów Honorowego Krwiodawstwa nie stał bym wśród Was - dumny, że mogę pomagać w tak ważnej i istotnej sprawie jak ratowanie drugiego człowieka.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Partnerstwo przy projektach:

     Centrum poza wsparciem organizacyjnym wspomnianej wcześniej uroczystości wraz z wojskowymi krwiodawcami stworzyło wystawę pt. „ W BOJU I W POTRZEBIE KRWI NIE SZCZĘDZĄC...” ukazującą żołnierza - weterana - krwiodawcę w wyjątkowej odsłonie.
Pomysłodawcą i twórcą wystawy jest Starszy Specjalista z Centrum Weterana, również weteran - Mariusz Sybilski. Grafik komputerowy, wiceprezes „Stowarzyszenia FIA - wierni w gotowości pod bronią“, chorąży rezerwy, który pomimo rozstania z mundurem dalej pragnie być wśród „swoich” .

 Zdjęcie przedstawia twórców obu wystaw.

wystawa centrum weterana krwiodawstwo leszek stepien oddaj krew legionhdk     Kolejnym punktem wspólnych działań jest współorganizacja uroczystości Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych wraz z powstającym Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. W tym dniu Wojskowe Krwiodawstwo wraz z Centrum Weterana podjęło się zorganizowania akcji krwiodawstwa, ww. wystawy oraz nowej wystawy tematycznej pt. „DAWNIEJ ONI ZA NAS,
TERAZ MY DLA NICH...”. Łączy ona dwa pokolenia tj. „Żołnierzy Wyklętych” oraz weteranów-krwiodawców i ukazuje ich oddanie dla narodu. Jedni przelewali krew za wolną Polskę, drudzy oddają krew dla ratowania życia i zdrowia Polaków.
Pomysłodawcą i twórcą wystawy jest Robert Kowalewski - Prezes Stowarzyszenia i Klubu HDK Legion.

      Centrum Weterana nie poprzestało na wspieraniu swoich podopiecznych weteranów krwiodawców, w momencie propozycji wydania publikacji o Wojskowym Krwiodawstwie tj. o Wojskowych Klubach Honorowego Krwiodawstwo bez wahania przystąpili do pomocy w znalezieniu wydawcy. Z pomocą przyszło Dowództwo Garnizonu Warszawa mające w swoich strukturach odpowiednią do tego projektu podległą Drukarnię Specjalną. Publikacja "W boju i potrzebie krwi nie szczędząc" cieszy się dużą popularnością wśród krwiodawców w mundurach, doczekała się także bardzo szybko wydania w twardej oprawie co można zaobserwować na zdjęciach.

Plakat A3

      W podziękowaniu za wsparcie i pomoc Klub Legion wraz z innymi wojskowymi klubami postanowił zorganizować pierwszą kampanię Honorowego Krwiodawstwa z okazji "Dnia Weterana". Do wydarzenia dołączyło się blisko 40 klubów także cywilnych oddając krew z hasłem przewodnim zasięgniętym z publikacji: "W boju i potrzebie krwi nie szczędząc ... "

     W trakcie kampanii tak żołnierze zawodowi jak i cywilni krwiodawcy oddawali krew w całym kraju przesyłając swoje zdjęcia i filmiki co publikowaliśmy na fanpage'u wielu klubów i Centrum Weterana. Podczas naszego wspólnego działania zorganizowano blisko 50 akcji krwiodawstwa, udział wzięło prawie 2500 krwiodawców a udało się zebrać ponad 1100 litrów tego bezcennego leku jakim jest krew.

     OSTATECZNA MALA Mapa ILOSC KRWI

 

 

Kampania "Niepodległą mamy we krwi"

kampania niepodlegla mamy we krwi legionhdk

Centrum Weterana jako partner w Kampanii "Niepodległą mamy we krwi" wspierało organizacyjne i promocyjnie w przedsięwzięciach związanych z wydarzeniem.

Link do projektu - Kampania "Niepodległą mamy we krwi"

 

 

 


Wyróżnienia i odznaczenia klubowe:

Odznaczenie Serce Legionu IV stopień
Odznaczenie Serce Legionu IV stopień otrzymano 2017-01-13

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

44946
Klubowicze

6169

Wolontariat

657

Pozostali

38120

Najaktywniejsze kraje
Polska 44931
Wielka Brytania 11
Szwecja 2
Norwegia 1
Niemcy 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

44931
ogółem
6544
kobiety
38041
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Michalina Kapała

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Krotoszyn / RCKiK Kalisz

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 450


Data: 2022-04-25

2022-02-21
Michalina Kapała

Donacja: Krew pełna: 450ml

2022-05-19
Natalia Szewczyk

Donacja: Dyskwalifikacja na 4 tygodnie

2022-05-19
Patryk Busłowicz

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zostań pionierem

Zdobywaj doświadczenie

Współpracuj z okolicznymi urzędami i mediami

Stwórz oddział Klubu

Koordynuj oddziałem Klubu Legion na swój sposób i ze swoimi ludźmi

 
Bądź prekursorem

Rozwijaj jako pierwszy krwiodawstwo w swoim mieście i okolicy

Wspieraj nas

Wykorzystaj swoje umiejętności i wspieraj nasze działania

 
Kreuj działania

Twórz z innymi organizacjami wspólne eventy, pikniki na rzecz społeczeństwa

Znajduj zniżki

Zostań ambasadorem systemu zniżek dla krwiodawców "Razem dla dawców"

 
Zobacz więcej   

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału Serock

  Emil Żurawski

 • Koordynator Oddziału Szczecin

  Artur Grobelko

 • Wiceprezes SHDK Legion

  Karol Krajewski

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Częstochowski Legion

  Patryk Ungierat

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj