Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

 

Czym jest Razem dla Dawców

To program zniżek dla aktywnych krwiodawców na terenie całej Polski, prowadzony przez lokalne Kluby Honorowych Dawców Krwi oraz samych honorowych dawców krwi czy przyjazne idei HDK organizacje, instytucje, urzędy i media.

Program i cały system funkcjonalności znajduje się na odrębnej niezależnej stronie, na którą serdecznie zapraszamy:

www.razemdladawcow.pl

 

 

Co jest wyjątkowego w programie?

Wyróżnia nas sposób działania i siła ludzi stojąca za tym programem. Razem dla Dawców jest tworzony przez lokalnych działaczy i wolontariuszy chcących pomóc w jego rozwoju. Powstał z czystego ludzkiego odruchu, chęci podziękowania za dar życia.

Program tworzy wciąż rosnąca grupa ludzi, która aktywnie wyszukuje firmy chętne do udziału. Dzięki temu to najaktualniejsza baza zniżek i rabatów oferowanych krwiodawcom za ich bezcenny dar! Przedsiębiorcy mogą otrzymać „opiekuna” w formie lokalnie działającego klubu HDK lub ambasadora, który pomoże wprowadzać firmy do systemu, a także będzie informował o Akcjach Krwiodawstwa w pobliżu dając dodatkową możliwość promocji Państwa działalności w rejonie!

Jak on działa?

Program zniżek Razem dla Dawców jest obopólną korzyścią, która z jednej strony wspiera krwiodawców zachęcając do oddawania krwi, a z drugiej pomaga przedsiębiorcom przyciągnąć do nich ludzi, szczególnie takich jak my – dzielących się częścią siebie z innymi!

Otrzymują Państwo wyjątkowe znaczniki dla swojej firmy, które informować będą przechodniów, klientów a przede wszystkim krwiodawców, że Wasza firma ich wspiera!

Wasze logotypy, opisy działalności i pomoc jaką ofiarujecie pojawiać się mogą na licznych stronach dotyczących Honorowego Krwiodawstwa, grupach dyskusyjnych czy naszych funpageach! To nawet 100 000 odbiorców, do których mamy dostęp - a ta liczba  - ciągle rośnie !!!

Czy udział w programie jest płatny?

NIE i nigdy nie będzie!

Program zakłada od samego początku chęć pomocy bliźnim i bazuje na czystej intencji osób biorących w nim udział. Żaden z Klubów HDK lub osób tworzących program nie może czerpać korzyści z tytułu wprowadzenia firm do programu. Jakiekolwiek opłaty za rejestrację lub udział nie będą nigdy pobierane!

Historia Systemu

Pomysł powstał w czasie rozmów Zarządu Klubu Legion w momencie, gdy  współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami zaczęła nabierać pędu.

Oto krótki cytat z ich strony:  „początkowo jak już zaobserwowaliście sami właściciele kawiarni, restauracji czy innych firm zaproponowali nam, że nas wspomogą w czasie, kiedy jako wolontariusze pomagamy przy akcji krwiodawstwa. W krótkim okresie ich pomoc przełożyła się bezpośrednio na umilanie czasu krwiodawcom, którzy wraz z nami oddają krew i jako dodatek do posiłku regeneracyjnego dostają pyszną kawę na wynos, kanapeczki, pizze czy nawet sushi …”

Systemem zniżek w pierwotnej wersji ruszył lokalnie by pokazać, w jak prosty sposób można pomóc krwiodawcom oraz naszej idei. W tym celu znając dobre serca pracowników urzędów klub Legion wystosował do nich pisma o wsparcie i małą pomoc finansową. Odpowiedź od Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Urzędu Miasta Legionowo jak zwykle była natychmiastowa i pozytywna. W zamian za ich pomoc na lokalnych znacznikach, mogą Państwo znaleźć ich herby!

By jednak zrealizować założenia potrzebna była pomoc w rozpropagowaniu systemu oraz początkowy druk „znaczników”, które mają za zadanie zwrócić Waszą uwagę na punkty z rabatami. Z pomocą przyszły następujące firmy:

 • Internetowa Agencja Reklamowa Scofield – stworzyła potrzebne grafiki!
 • Wlepki.com – zapewnia druk znaczników (i nie tylko ???? )
 • Surge Polonia – pomagała w propagowaniu systemu poprzez swój funpage.
 • Polski Czerwony Krzyż – wsparł nasze działania merytorycznie.
 • FJK Małgorzata Kubicka – pomogła w dodrukowywaniu pierwszych niezbędnych elementów i znaczników.
 • Drukiem finalnym i obecnym zajęła się jednak firma PrintNet.pl, która wspiera Klub Legion w wielu aspektach działalności.

 

Szybka zmiana kierunku działania?!

Zdarza się w życiu taka chwila, kiedy spotyka się dwoje ludzi widzących świat w tych samych barwach. Tak też się stało po pierwszej telefonicznej rozmowie dwóch Prezesów Klubów: Klub Legion i Miejsko-Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Oławie.

Zafascynowani krwiodawstwem oraz możliwością rozwoju w swoich regionach postanowili wspólnie nadać nowy kierunek systemowi przeobrażając  program z lokalnego na ogólnopolski.

Bazując na swych dotychczasowych doświadczeniach powstała pierwotna wizja celu. Dzięki zorganizowanej burzy mózgów - a dokładnie niezłego tornado - gdzie ze wsparciem przyszli działacze lokalnych klubów, powstała solidna idea i plan programu. Chwilę po dyskusjach w trakcie swobodnej już rozmowy, pojawiła się  również doskonała naszym zdaniem nazwa projektu : „Razem dla Dawców” .To zasługa działaczki Doroty ponieważ program tworzymy razem, wszystkie kluby HDK, wszyscy skorzy do pomocy inwestorzy, wszyscy chętni -  a dla kogo to robimy? Dla naszych krwiodawców za ich Dar Życia.


Nowa era Razem dla Dawców

Rozwijający się Program wypełniał swoje przeznaczenie jednakże jego funkcjonalność była daleko od ideału i nowoczesnych rozwiązań, które przecież czekają na wyciągnięcie ręki. Szukając pomysłów i drążąc temat z różnymi przedstawicielami firm Prezes Oławskiego Klubu w końcu natrafił na życzliwych ludzi, który wprowadzili nasz system zniżek na wyżyny możliwości!

Wspólny zakup z klubowych składek obu Klubów odpowiednich elementów do modernizacji  strony takich jak m.in. szablony  sprawiły, iż każdy krwiodawca mający smartfona jest w stanie szybko i skutecznie wyszukać punkt zniżek, który go właśnie interesuje. To jednak nie wszystko – porozumienie jakie udało nam się nawiązać z globalną firmą Google sprawiło, iż każdy z dawców trafi do punktu według nawigacji a więc swojego położenia GPS.

Czy możemy zrobić jeszcze więcej … Wy nam to powiedzcie!

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

26912
Klubowicze

4238

Wolontariat

651

Pozostali

22023

Najaktywniejsze kraje
Polska 26900
Wielka Brytania 10
Szwecja 2

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

26900
ogółem
4323
kobiety
22357
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Mariusz Konert

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: Centrum / RCKiK Gdańsk

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 26550


Data: 2020-11-14

2020-11-27
Jacek Pędzich

Donacja: Krew pełna: 450ml

2020-11-28
Adrian Wentland

Donacja: Krew pełna: 450ml

2020-11-28
Marcin Krawczyk

Donacja: Płytki krwi ≤ 500 ml i osocze ≤ 300 ml po 17.05.2019

Zostań pionierem

Zdobywaj doświadczenie

Współpracuj z okolicznymi urzędami i mediami

Stwórz oddział Klubu

Koordynuj oddziałem Klubu Legion na swój sposób i ze swoimi ludźmi

Bądź prekursorem

Rozwijaj jako pierwszy krwiodawstwo w swoim mieście i okolicy

Wspieraj nas

Wykorzystaj swoje umiejętności i wspieraj nasze działania

Kreuj działania

Twórz z innymi organizacjami wspólne ewenty, pikniki na rzecz społeczeństwa

Znajduj zniżki

Zostań ambasadorem systemu zniżek dla krwiodawców "Razem dla dawców"

Zobacz więcej   

Zespół legionu

 • Wspierający koordynatora

  KUCHAR

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Płock ds. mundurowych

  Łukasz Jędrzejewski

 • Członek Zarządu Oddziału

  Piotr Widera

 • Wiceprezes SHDK Legion / Koordynator oddziału Internetowego

  Jarek Schnober

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu

Zaloguj
Zarejestruj