Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

krzysztof-holowczyc-krwiodawstwo-4heroers-hdk-legionhdk.jpg

Krzysztof Hołowczyc

Kierowca rajdowy, trzykrotnie uzyskiwał tytuł rajdowego mistrza Polski (1995, 1996, 1999), raz mistrza Europy (1997), trzykrotnie był zwycięzcą rajdu Polski, uczestniczył w RSMŚ w samochodach WRC, grupy N oraz w rajdzie Dakar. Fundacja „Kierowca Bezpieczny” powstała z inicjatywy Krzysztofa Hołowczyca w marcu 2004 roku. Fundacja przeprowadza szereg lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich akcji mających na celu realną poprawę bezpieczeństwa na drogach. Więcej informacji na stronie: Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” powstała z inicjatywy Krzysztofa Hołowczyca w marcu 2004 roku. W czasie ponad trzyletniej działalności, Fundacja przeprowadziła szereg lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich akcji mających na celu realną poprawę bezpieczeństwa na drogach. Fundacja stała się w ten sposób jedną z najbardziej aktywnych organizacji działających na polu BRD.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Fundacji „Kierowca Bezpieczny”: www.kierowcabezpieczny.pl

 

fundacja-krzysztof-holowczyc-krwiodawstwo-hdk-legionhdk.jpg

marcin-mozdzonek-wsparcie-legionhfk.jpg

Marcin Możdżonek

Wybitny siatkarz, 242-krotny reprezentant Polski, wieloletni kapitan zespołu narodowego. Mistrz świata i Europy, triumfator prestiżowej Ligi Światowej. W koszulce z orzełkiem wywalczył siedem medali. W siatkówce klubowej trzy razy sięgał po mistrzostwo i cztery razy po Puchar Polski, zdobywał medale prestiżowej Ligi Mistrzów i klubowych mistrzostw świata.

 

Fundacja Marcina Możdżonka

Marcin Możdżonek po zakończeniu wspaniałej kariery nie zapomina o swoich siatkarskich korzeniach.
Założył Fundację, która pomaga dzieciom i młodzieży realizować sportowe marzenia.
„MOŻesz zmienić swoje życie i życie innych” – to motto Fundacji imienia Marcina Możdżonka.

FundacjaMarcinaMozdzonka.jpg

krwawy-sport-lukasz-juras-jurkowski-legionhdk.jpg

Łukasz Juras Jurkowski

Łukasz Jurkowski ps. Juras – zawodnik taekwondo i MMA, a także komentator i dziennikarz sportowy.
W 2004 roku wygrał Puchar Świata w Taekwondo organizowany na Florydzie w USA.
Zwycięzca pierwszego turnieju Konfrontacji Sztuk Walki, autor drugiego najszybszego nokautu w historii KSW (gala KSW 2 (2004), Finalista Turnieju KSW 2 (2004) i KSW 3 (2005).
„Juras” karierę komentatora sportowego rozpoczął jeszcze, gdy walczył czynnie w MMA. Komentuje gale: FEN, Babilon MMA oraz UFC. Od 2015 roku jest spikerem na meczach Legii Warszawa. Komentator w programie Ninja Warrior Polska.

Krwawy Sport

Krwawy Sport to fundacja stworzona przez Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego, która ma na celu propagowanie krwiodawstwa.

„W czasach popularności internetowego „challenge’u” Bucket Challenge, stwierdziłem, że „zabawa” straciła swój charytatywny cel i wiele osób wylewało litry wody bez sensu. Pomyślałem, że może zamiast tego pójść oddać krew i nominować kolejne osoby. Chwyciło. Bardzo szybko nominacje przerodziły się w dużą akcję krwiodawstwa połączoną z całym rodzinnym piknikiem pod Urzędem Miasta w Legionowe (dzięki Legion HDK za tamte czasy). Sukces akcji napędził do działania i od 2014 roku organizujemy zbiórki krwi w całej Polsce, bardzo często wykręcając rekordy dziennej donacji.” – mówi Juras.

 

fundacja-lukasz-juras-jurkowski-krwawy-sport-krwiodawstwo-hdk-legionhdk.jpg

Czerwony-Tulipan-4heroes-legionhdk.jpg

Czerwony Tulipan

CZERWONY TULIPAN – powstał w 1985 roku w Olsztynie. Zespół tworzy i śpiewa piosenki poetyckie, piosenki kabaretowe, zawsze literackie.
Gra koncerty w całej Polsce, koncertował w EUROPIE, był z koncertami w USA i w Kanadzie.
Związany jest z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami.
Inicjuje koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur.
Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych.
Wydał 12 płyt CD … oraz w 2008 roku album DVD.


clubbase-4heroes-legionhdk.jpg

CLUBBASSE

Clubbasse – grupa muzyczna powstała na początku 2002r, tworzy ją pochodzący ze śląska team dj archi oraz dj quasar. Od początku założenia grupy, wystąpili już w ponad 112 klubach na terenie całej Polski i co roku odwiedzają nowe lokale. Clubbasse nie zamykają się w jednym gatunku muzycznym, jak sami twierdzą jeśli mają ochotę na house to robią house, jeśli trance to trance.


BigDay-2023-foto-Jaros--awPoliwko.jpg

Big Day

Big Day jest zespółem rockowym założonym w Olsztynie w 1992 roku. Swą muzyką nawiązują do przebojowego rocka z lat 60-tych.
Znak firmowy zespołu to przede wszystkim dwa super głosy małżeństwa-wokalistów: Ani Zalewskiej i Marcina Ciurapińskiego. Obecnie z Anią i Marcinem współpracują: Piotr Szymański - gitarzysta - możecie usłyszeć go na wielu płytach zespołu oraz Paweł Pająk - perkusista od wielu lat związany z zespołem.

Grupa królowa na listach przebojów w latach 90. podbijając serca Polaków takimi hitami jak: W dzień gorącego lata, W świetle i we mgle, Mój znak oraz Przestrzeń.
Zespół otrzymał nagrodę miesięcznika Tylko Rock za najlepszy debiut płytowy 1994 (W świetle i we mgle), był też nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. Album Kalejdoskop wydany w 1995 zyskał status złotej płyty (w sumie sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy w roku wydania).
Przez ponad 30 lat istnienia zespół bardzo dużo koncertował i nagrywał kolejne płyty. W roku 2023 grupa wypuściła nowy utwór "Kocham cię kolejny rok", który jest zapowiedzią nadchodzącej płyty.

 


Lydka-Grubasa.jpg

Łydka Grubasa

Łydka Grubasa - zespół muzyczny założony w 2002 roku w Olsztynie. Grupa gra mieszaninę rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku. Ich muzyka wyróżnia się humorystycznymi i satyrycznymi tekstami.

Zespół wydał pięć płyt - ,Bąż Woa, Perpetuum Debile, O-dur C-ból, Grejtest Szits, i Socjalibacja

Jedna z najbardziej znanych piosenek Rapapara została odtworzona w serwisie YouTube ponad 128 milinów razy!
W 2011 i 2018 roku Łydkę można było posłuchać na festiwalu Pol'and'Rock.
W roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka,


RomantycyLekkichObyczaj--w.jpg

Romantycy Lekkich Obyczajów

Romantycy Lekkich Obyczajów to zespół muzyczny założony w Olsztynie w 2011 roku przez Damiana Langego i Adama Millera.

Ich muzyka to unikalne połączenie folku, rocka, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu. Ta mieszanka muzyczna nadaje zespołowi niepowtarzalny styl, dzięki czemu są nie do pomylenia z żadnym innym wykonawcą na polskiej scenie muzycznej.W swoich utworach poruszaja często temat miłości i młodości, co słychać w ich tekstach. Robi to w sposób lekki, ale i z przesłaniem.

Wydali 4 płyty: „Lejdis&Dżentelmenels”, „Kosmos dla mas”.  „Neoromantyzm” oraz „Best OF”.

 


Mikser-tlo-krwiodawstwo-portal-legion-legionhdk.jpg

Mikołaj “Mikser” Mądrzyk

Polski raper, freestyle’owiec, poeta i filozof

 

Kim jest Mikser?

Rapuje od 2009 roku. Specjalizuje się we freestyle’u prowadzonym na ulicy. Swoje występy nagrywa i umieszcza w Internecie. W WBW (muzyczna impreza prowadzona co roku od 2003) bierze regularnie udział jako juror.

Prowadzi warsztaty dla młodzieży, w trakcie których omawia zagadnienia, takie jak przemoc, uzależnienia, mass media i manipulacje, treningi kreatywności i kultura hip-hop.


W ramach współpracy z fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” tworzy materiały multimedialne, w tym wideoklipy z jego udziałem mające na celu wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocję czytelnictwa i wartościowej literatury. Jest ambasadorem programu „Mądrzy cyfrowi”, w ramach którego prowadzi warsztaty.


pomoc.PNG

Fundacja Pomoc dla Weterana

Fundacja "Pomoc dla Weterana" to organizm, który powstał na fundamentach stowarzyszenia o tej samej nazwie. Fundacja powstała po to, by nieść pomoc kombatantom, weteranom, żołnierzom i ich rodzinom.

Jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych wspiera bohaterów spod znaku Armii Krajowej i współczesnych herosów, którzy w mundurach z biało-czerwoną flagą na ramieniu strzegą światowego pokoju. „…Ci ludzie potrzebują nas w trudnych sytuacjach życiowych, a my otwieramy się na ich potrzeby, wytyczamy cele i realizujemy je skrupulatnie, aby ratować ludzkie życie, zdrowie i dawać wsparcie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Wszystkie nasze działania nacechowane są szacunkiem do munduru, propagują etos polskiego żołnierza, kształtują świadomość narodową i służą dobru naszego społeczeństwa.”


prof.jpg

Kamil Prabucki

Kamil Prabucki - właściciel marki Wymownie.pl
Jest lektorem filmowym i reklamowym, głosem audiobooków i audioprzewodników.
Jego głos usłyszycie w spotach radiowych i telewizyjnych, instytucjach publicznych, instytucjach kultury, centralkach telefonicznych, a także w licznych materiałach publikowanych w Internecie.
Jest także autorem powieści i liryki, twórcą podcastów oraz audiowizualnych materiałów o charakterze satyrycznym.

 

 

ArekSmolenski.jpg

Arkadiusz Smoleński

Arkadiusz Smoleński - polski aktor teatralny i filmowy. Pochodzi z miejscowości Kijewice koło Przasnysza (woj. mazowieckie). Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Należał do Klubu Literackiego przy Miejskim Domu Kultury. W 2000 otrzymał I nagrodę w Jesiennych Konfrontacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży – Turnieju Jednego Wiersza, który zorganizowało Stołeczne Centrum Edukacji im. Komisji Edukacji Narodowej. W 2003 zwyciężył w telewizyjnym programie TV Polsat – Debiut, pokonując 8 tysięcy konkurentów. W nagrodę otrzymał rolę w serialu Samo życie. Od tego czasu wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Na Wspólnej, Ojciec Mateusz, Barwy szczęścia, Komisarz Alex, M jak miłość. W 2008 ukończył studia ma Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Występuje również w Teatrze Telewizji. Jest członkiem warszawsko-toruńskiego kabaretu „Polefka”. W 2018 roku zaczął grać Bartka Lisieckiego w serialu TVP2 pt. M jak miłość, rok później – młodszego aspiranta Sebastiana Skorego w serialu Polsatu pt. W rytmie serca (2019–2020), zaś w roku 2021 – starszego aspiranta Jana Rybczyńskiego w serialu Polsatu pt. Komisarz Mama.


/images/leg/partnerzylogo/transgresja.png

Transgresja


 

Patronat i wsparcie 4HEROES 2023

Ambasadorzy i wsparcie 4HEROES 2023

Sponsorzy dni konkursowych 4HEROES 2023


Sponsorzy nagród 4HEROES 2023


Partnerzy Akcji Krwiodawstwa 4HEROES 2023

Patronat i wsparcie medialne kampanii 4HEROES 2023

Ostatnie donacje

Marcin Sowała

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Zduńska Wola / RCKiK Łódź

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 5850


Data: 2024-05-23

2024-05-23
Marcin Szulc

Donacja: Krew pełna: 450ml

2024-05-23
Rafał Dorocki

Donacja: Osocze: ≤ 600ml po 17.05.2019

2024-05-23
Krzysztof Kraśniewski

Donacja: Krew pełna: 450ml

Zespół legionu

 • Grafik Legionu

  Grzegorz Grzywocz

 • Koordynator Oddziału

  Adam Chmiel

 • Zastępca Koordynatora

  Magdalena Ligęza

 • Koordynator Oddziału Klubu przy Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku Białej

  Sebastian Palowski

Wydarzenia

01.06.2024 - AKCJA KRWIODAWSTWA - SZCZECIN

Serdecznie zapraszamy Was na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 01.06.2024 r. w

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu