Logo ruchome legion klub hdk

6 legion portal legion honorowi dawcy krwi klub fundacja legion legionhdk

 

stowarzyszenie hdk legion fundacja klub krwiodawstwo

     Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion zostało założone dzięki inicjatywie działaczy Klubu. Wielu z nich - to osoby związane z Klubem od początku istnienia - czyli od 2014 roku. W tym miejscu należy wspomnieć o szczególnym miejscu jakie w historii Klubu mają żołnierze zawodowi, gdyż w 99% to właśnie oni byli jego założycielami. Również od samego początku aż po dziś kadra z CSŁiI wspiera bezpośrednio naszego Prezesa Roberta Kowalewskiego motywując go do dalszego działania.  

     Założycielami  Stowarzyszenia są jednak nie tylko “nasi prekursorzy” ale również osoby, które dołączyły do Klubu w nieco późniejszym okresie. Ich działania cechuje  zarówno profesjonalizm jak i wielkie zaangażowanie w krzewieniu idei honorowego krwiodawstwa.

 

 

 

Założyciele SHDK Legion
_______________________________________

 

robert kowalewski krwiodawstwo blood donor club klub fundacja legion legionhdk

Robert Kowalewski

   Wieloletni zasłużony działacz Polskiego Czerwonego Krzyża. Przygodę z krwiodawstwem rozpoczął w 1999r., mając 17 lat za zgodą i przy boku ojca pierwszy raz oddał krew. Do dnia dzisiejszego oddał blisko 40 litrów krwi. Początkowo zajmował się głównie grafiką na potrzeby klubu krwiodawców przy jednostce wojskowej w Zegrzu tworząc potrzebne w działalności elementy promocyjne. W późniejszym czasie zaczął wpierać klub w organizacji akcji krwiodawstwa czy prelekcjach dla dzieci i młodzieży co zostało zauważone i zaowocowało kilkukrotnym wyborem go do tamtejszego zarządu klubu.
   W styczniu 2014 roku założył innowacyjny Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Legion, który w pierwszym roku miał już osiem oddziałów a w trzecim przekroczył 1000 członków klubu.
   Żołnierz zawodowy służący w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Uczestnik misji pokojowych i stabilizacyjnych w Libanie i Afganistanie - posiadający status weterana poszkodowanego. Swoją przygodę rozpoczął od twardej lekcji w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, w której poznał i poczuł smak prawdziwego rzemiosła wojskowego co do chwili obecnej wykorzystuje szkoląc najmłodsze pokolenie żołnierzy.
   Były instruktor nauki jazdy, adept i nauczyciel sztuk walk, nurkowania i w chwili obecnej kreowania honorowego krwiodawstwa. Swoje umiejętności i pozytywne nastawienie do życia zawsze ukierunkowuje by w sposób dostępny i zrozumiały dla innych umiejętnie przekazać i jak najlepiej nauczyć by w przyszłości czuć dumę ze swoich podopiecznych.
   Największymi jego skarbami są ukochane dziewczyny: żona Kasia i dwie najwspanialsze córeczki Nadusia i Karolinka.

Motto: „Wszystko jest możliwe - trzeba tylko mocno tego pragnąć"!

 

kamil sawicki

Kamil Sawicki

   Kamil pochodzi z Płocka. Przygodę z krwiodawstwem rozpoczął w 2007 roku w ostatniej klasie technikum. To było przełomowe wydarzenie gdyż po informacji, że jego krew uratowała życie dziecka z krnąbrnego nastolatka przeszedł przemianę i zaangażował się w działalność na rzecz promowania krwiodawstwa i wolontariatu. Podczas zasadniczej służby wojskowej oraz lat studenckich współorganizował wiele akcji krwiodawstwa oraz szkoleń na temat znaczenia krwiodawstwa. W trakcie 10 lat działalności współtworzył projekty na rzecz krwiodawstwa, które z powodzeniem realizowane są również i dzisiaj. W 2014 roku rozpoczął kontakty z „Legionem”. Od początku powstania pomysłu w 2017 roku współtworzy „Fundację Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa Legion” odpowiadając w głównej mierze za oprawę w Social Media a także za krwiodawcze projekty w swojej małej ojczyźnie Płocku.
   Żołnierz zawodowy, mąż Kasi i ojciec Kacperka. Pasjonat historii, podróży, patriotyzmu, wolontariatu, innowacji i ciekawostek ze Świata.

Motto: „Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle żeby założyć wielką fabrykę”.

 

piotr sekowski shdk klub fundacja legion

Piotr Sękowski

  Piotr Sękowski absolwent prawa, studiów podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa Narodowego oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
   Wychowywał się w domu patriotycznym, gdzie nauczono go szacunku do ojczyzny oraz kościoła. Rodzice, gdy był mały prowadzali go do kościoła. Z czasem to on prowadzał znajomych do niego i tym się szczyci. Jako dorosły mężczyzna wstąpił do świeckiego Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.
   Swoją przygodę z krwiodawstwem rozpoczął stosunkowa późno, bo dopiero mając 26 lat, gdyż długo dojrzewał do tego, aby zrozumieć – że największym szczęściem jest pomagać innym oddają cząstkę siebie. Pierwsze lata z krwiodawstwem – nie były obfite w działanie.
   W 2016 r. wstąpił do Klubu HDK LEGION – i wszystko się zmieniło. Ten klub pokazał drogę krwiodawstwa którą powinien iść. Oprócz oddawania krwi jest także zarejestrowany jako potencjalny dawca szpiku.
   Oprócz krwiodawstwa ma jeszcze wiele innych pasji takich jak wędkarstwo czy majsterkowanie. Jednak najważniejsza jest dla niego rodzina - kochająca żona Klaudia wraz z dziećmi.

 Motto: „Praca nie może być traktowana - nigdy i nigdzie - jako towar, bo człowiek nie może dla człowieka być towarem". JAN PAWEŁ II

 

artur maslowski shdk klub fundacja legion

Artur Masłowski

  Moja przygoda z krwiodawstwem trwa od 1994r. kiedy to rozpocząłem zawodową służbą wojskową w Centrum Szkolenia Łączności w Legnicy. Właśnie tam po raz pierwszy oddałem krew dla człowieka, który uległ wypadkowi samochodowemu. Myśl, że mogę pomagać innym w taki właśnie sposób sprawiła, że do tej pory oddaję krew i jestem z tego bardzo dumny.
  Obecnie pracuję jako żołnierz zawodowy i staram się namawiać wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi.

Co robię prywatnie? Moim największym hobby jest wędkarstwo do tego stopnia, że kiedy zamykam oczy to widzę spławik. Interesuje mnie również piłka nożna i ogólnie sport. Jedzenie? Kuchnia chińska jest ok - ale schabowego z kapustą nic nie przebije.

 

 

marcin szymajda shdk klub fundacja legion

Marcin Szymajda

  

 

 

 

 Motto:

 

 

 

adam gozdziewski shdk klub fundacja legion

Adam Goździewski

 

 Motto:

 


 

 

 

albert drewin shdk klub fundacja legion

Albert Drewin

  

 

 

Motto:

 

 

 

 

lukasz tyburski shdk klub fundacja legion

Łukasz Tyburski

   Łukasz pochodzi z Zegrza. Dzielić się jednym z najpiękniejszych darów jakim jest krew zaczął w styczniu 2016 roku, gdy rozpoczął służbę przygotowawczą w Zegrzyńskim Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. To właśnie wtedy obecny Prezes SHDK Legion Robert Kowalewski, zaszczepił w jego sercu idee Honorowego Krwiodawstwa. Od tamtej pory regularnie włącza się w akcje krwiodawstwa.

Z zawodu jest żołnierzem. Jego pasją jest tworzenie muzyki oraz sport.

 

Motto "Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie, odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "

 


Krzysztof Sękowski

   Świeży Honorowy Dawca Krwi ale z wielkimi aspiracjami. Pierwsze swoją donacje oddał w szkole za namową swojej nauczycielki od wychowania fizycznego, która oprócz dbałość o zdrowie uczniów myśli także o innych, co Krzyśkowi się udzieliło. Było to początkiem jego regularnie oddawanych donacji. Chęć pomagania innym sprawiła, że oddał już 4,5l krwi. Jednak jego zapał na pewno się na tym nie zatrzyma i czerwonych kropelek na jego kącie będzie przybywać.

Motto: "Szczęście należy dzielić, by je mnożyć."  Marie von Ebner-Eschenbach

 

 

 

Statystyki Portalu

PROFILE
NA PORTALU

66432
Klubowicze

8157

Wolontariat

665

Pozostali

57610

Najaktywniejsze kraje
Polska 66411
Wielka Brytania 13
Szwecja 2
Stany Zjednoczone 1
Niemcy 1
Norwegia 1
Ukraina 1
Białoruś 1
Włochy 1

PODZIAŁ
GRUP KRWI

Legenda

PROFILE
W POLSCE

mapa krwiodawstwo oddaj krew polska dawca legion klub legionhdk

66411
ogółem
9112
kobiety
56857
meżczyźni
Zobacz więcej   

Ostatnie donacje

Dariusz Dąbrowski

Donacja: Krew pełna: 450ml
Miejsce: OT Ciechanów / RCKiK Warszawa

Kraj donacji: pl
Ilość oddanej krwi: 900


Data: 2024-06-14

2019-12-15
Dariusz Dąbrowski

Donacja: Krew pełna: 450ml

2024-06-19
Artur

Donacja: Krew pełna: 450ml

2024-06-19
Krzysztof

Donacja: Krew pełna: 450ml

Oddziały klubu

Zobacz więcej

Zostań pionierem

Zdobywaj doświadczenie

Współpracuj z okolicznymi urzędami i mediami

Stwórz oddział Klubu

Koordynuj oddziałem Klubu Legion na swój sposób i ze swoimi ludźmi

 
Bądź prekursorem

Rozwijaj jako pierwszy krwiodawstwo w swoim mieście i okolicy

Wspieraj nas

Wykorzystaj swoje umiejętności i wspieraj nasze działania

 
Kreuj działania

Twórz z innymi organizacjami wspólne eventy, pikniki na rzecz społeczeństwa

Znajduj zniżki

Zostań ambasadorem systemu zniżek dla krwiodawców "Razem dla dawców"

 
Zobacz więcej   

Zespół legionu

 • Koordynator Oddziału NIL

  BOSMAN

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Częstochowski Legion

  Arkadiusz Kobiela

 • Zastępca Koordynatora Oddziału Częstochowski Legion

  Paweł

 • Zastępca Koordynatora Oddziału w Szczecinie

  Agnieszka Maciejewska

Wydarzenia

Wybierz upominek

Zobacz więcej

Partnerzy strategiczni Legionu